K tragédii v sauně nemuselo dojít! Tyhle tři faktory zabily matku s dcerou

Dvěma ženám na Jičínsku se sauna stala osudnou. | foto: Policie ČR

Drastická smrt matky (†65) s dcerou (†45) děsí snad všechny, co mají domácí saunu. Ženy si chtěly za relaxovat a místo odpočinku přišly o život. Přinášíme vám tři hlavní důvody, proč se tomu tak stalo.

Matka (†65) s dcerou (†45) z Jičínska zůstaly uvězněné v sauně, kde se ulomila klika od dveří. Ženy musely dlouho trpět, což potvrdil i záchranář s více než dvacetiletou praxí.Z rozpálené sauny nešlo uniknout. Ženy se pokoušely rozbít sklo v okně, obě ale nakonec v rozpálené sauně zkolabovaly a zemřely! Přinášíme vám ale faktory, které zapříčinily tuto šílenou tragédii.

1)Špatné dveře

Tak tohle byl tedy pořádný přešlap! Domácí sauna byla celkově postavená velmi pochybně, ale hrubou chybou onoho kutila bylo to, že dveře byly namontovány tak, že se otevíraly směrem dovnitř. To se pak těžko vykopávají, že?

Dveře by se měly otevírat směrem ven.

Dveře by se měly otevírat směrem ven.

2)Zámek je velké nebezpečí

Další průšvih domácího kutila bylo to, že dveře byly uzamykatelné. Pro matku s dcerou se díky tomu sauna stala tvrzí, z níž nebylo úniku.

Ženy nedopatřením ulomily kliku.

Ženy nedopatřením ulomily kliku.

3)Ženy zpanikařily

Ano, lehko se nám mluví, ale je pravda, že chování dvou tragicky zesnulých žen nebylo úplně logické. Bušení do oken je pořádně unavilo a obě měly smrt na jazyku mnohem dříve, než by tomu bylo, kdyby zachovaly chladnou hlavu. Lze ale v takovéto situaci zůstat klidu?

Ženám se povedlo rozbít okno.

Ženám se povedlo rozbít okno.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:37 16. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  44
 • Tvl
  15
 • Sladký
  12
 • Haha
  8
 • Super
  7
 • Cože
  6


Komentáře