Smrt slavného fotbalisty: Africká hvězda zkolabovala na tréninku v Číně

Cheick Tioté (vpravo) na snímku s bývalým hráčem Sparty Bony Wilfiriedem (vlevo). | foto: Profimedia.cz

Truchlí celý fotbalový svět. Teprve třicetiletý záložník z Pobřeží slonoviny Cheick Tioté náhle zkolaboval na tréninku a poté v nemocnici zemřel. Za poslední roky se tak jedná o několikátý případ profesionálního hráče, kterého zradilo jeho srdce. Děsivou zprávu potvrdil agent Emanuele Palladino.

Fotbalista z Afriky zkolaboval na tréninku. V nemocnici se ho lékařům nepodařilo oživit, a tak sportovní svět přišel o udatného bojovníka, který se mohl chlubit úžasnou kariérou.Důrazný defenzivní záložník Cheick Tioté působil dlouhých sedm let v tradičním anglickém klubu Newcastle United, kam přestoupil nizozemského Twente.

Fanoušky anglického celku si tento chlapík, který působil také v belgickém Anderlechtu, získal svou zarputilostí a bojovností.

Cheik Tioté nastupoval v Anglii za Newcastle United.

Cheik Tioté nastupoval v Anglii za Newcastle United.

Netrvalo dlouho a tento africký tvrďák se vypracoval v jednu z velkých opor anglického celku. Když ale Newcastle spadnul do druhé ligy, tak Tioté využil finančně zajímavé nabídky z čínského klubu Beijing Enterprises.

Cheick Tioté v Newcastlu nosil někdy i kapitánskou pásku.

Cheick Tioté v Newcastlu nosil někdy i kapitánskou pásku.

Afričan Cheick Tioté byl také stavebním kamenem reprezentace Pobřeží slonoviny, kde se zkušený záložník potkával například s bývalým hráčem pražské Sparty Wilfriedem Bonym.

Cheick Tioté (vpravo) na snímku s bývalým hráčem Sparty Bony Wilfiriedem (vlevo).

Cheick Tioté (vpravo) na snímku s bývalým hráčem Sparty Bony Wilfiriedem (vlevo).

Koncem roku 2015 podobně jako Tioté zkolaboval i bývalý český fotbalový brankář Pavel Srníček. Ten zkolaboval při rekreačním běhu a po dlouhých devíti dnech v umělém spánku svůj boj o život prohrál. Shodou okolností se stejně jako Tioté proslavil právě v Newcastlu United.

Fotogalerie

Komentáře