Slávisté si po bitvě ve Španělsku stěžují na Facebooku: Dostali jsme od policie!

Solidní výsledek si ze Španělska přivezla fotbalová Slavia. S tamním Villarrealem vybojovala cenný bod za remízu 2:2. Někteří fanoušci červenobílých ale nejspíše neprožili poklidný večer. Drama bylo nejenom na trávníku, ale také v ulicích. Na Facebooku si dokonce někteří příznivci stěžují, že zdejší policisté se k nim chovali obzvláště hrubě.

Fotbalová Slavia na půdě favorizovaného Villarrealu překvapila. Po půlhodině hry vedli svěřenci kouče Šilhavého 2:0 po brankách Necida a Dannyho a stadion Estadio El Madrigal byl v šoku. Respektive ti, kteří na svatostánek ve čtvrtek večer zavítali.Český mistr o vedení ale do přestávky přišel. Bod za remízu 2:2 ale parta okolo netradičního kapitána Dannyho dokázala ubránit. V současné době se mančaft z Edenu nachází na druhé pozici, která zaručuje postup ze základní skupiny Evropské ligy. První je právě Villarreal, který vede pouze o skóre.

Úspěšný večer chtěli někteří slávisté oslavit ve zdejších podnicích. Místo toho ale mají nejspíše traumatický zážitek, na který jen tak nezapomenou.

Facebooková stránka Český fotbal pro fanoušky sdílela momentku, která zobrazuje těžkooděnce, kteří v útrobách stadionu dohlížejí na fanoušky Slavie.

Popisek fotky je přímo zarážející: „Slávisté mají problémy se španělskou policií (mlátí i holky a krev nechybí).“

Slávisté si stěžují, že na ně byli hrubí místní policisté.

Slávisté si stěžují, že na ně byli hrubí místní policisté.

Příspěvek slušně řečeno vytočil mnoho diskutérů. Někteří se pídili po tom, jestli náhodou slávisté nedělali nepořádek a od policistů tak nedostali právem. 

Na to ale administrátor výše zmíněné facebookové stránky odpověděl jasně: „Neměli k tomu žádný důvod, podle lidí, co to viděli, policie operuje i v sektoru, když jsou všichni na místech a fandí.“

Pokud tomu tak bylo, tak se nejedná o žádnou novinku. Brutální zásahy policie ve Španělsku naposledy obletěly celý svět během nepokojů v Katalánsku, kdy místní vláda odstartovala pokus o uspořádání referenda o nezávislosti regionu. Poraněných bylo téměř devět set.

FotogalerieKomentáře