Gaunery, co ušikanovali učitelku, konečně potrestali. Ale není to trochu málo?

Na LiveLeaku se objevily snímky toho, co učitelka musela snášet. | foto: reprofoto LiveLeak / Blesk

Vedení pražské průmyslovky zpřísnilo tresty dvěma studentům, kteří několik týdnů šikanovali učitelku angličtiny Ludmilu W. Nechutné trýznění učitelky si natáčeli na video. Učitelka zemřela.

Učitelka Střední průmyslové školy v Praze-Malešicích Ludmila W. se několik týdnů neúspěšně potýkala se šikanou ze strany třech studentů. Jeden točil, jak ji zbývající dva šikanují.Bránili jí v odchodu ze třídy, hrozili jí pěstí, nadávali jí, drze na učitelku sahali a údajně ji měli bít teleskopem. Učitelka šikanu trpěl několik týdnů, ve škole pak zkolabovala a po hospitalizaci zemřela.

Fotogalerie

Jaký podíl na její smrti měli tři gauneři, to vyšetřuje policie. V únoru byli ze školy podmínečně vyloučeni a dostali trojky z chování.

Po dvou měsících ale škola změnila názor a přitvrdila. Stalo se tak až poté, co magistrát odvolal dosavadního ředitele školy, který byl podle mnohých laxní a šikanu měl řešit už dávno, a řízením školy byl pověřen Václav Jahoda.

Dva studenti byli podle nového rozhodnutí vyloučení definitivně a jeden, který natáčel, podmínečně, informovalo v sobotu Právo.

Jenže zatímco rodiče jednoho studenta trest přijali, načež do školy přestal chodit, rodiče druhého vyloučeného mladíka se s trestem nechtějí smířit a na vedení školy si přivolali právníka.

„Rodiče druhého vyloučeného si s sebou přivedli právního zástupce, který naše rozhodnutí rozporoval s tím, že byl student už jednou potrestán,“ uvedl pro Právo Jahoda.

„Náš právník to vidí jinak. Sepsali jsme tedy protokol, kde jsme zaznamenali a podepsali náš názor i pohled druhé strany zastupující studenta. Nyní je to tak, že oznámení o vyloučení obdrželi a mají lhůtu na to, se odvolat. Nicméně žádné odvolání od nich zatím nemáme,“ dodal Jahoda.

Pětapadesátiletá učitelka Ludmila W. zkolabovala ve škole a zemřela.

Pětapadesátiletá učitelka Ludmila W. zkolabovala ve škole a zemřela.

V následujícím týdnu by už tedy mělo být jasno, jak to dopadne s trestem u druhého studenta.

Ve škole je ale kvůli třem agresorům pořád dusno a Jahoda nechápe reakci rodičů, protože pro samotného studenta musí být nepříjemné sedět mezi ostatními, kteří se na něho dívají skrz prsty.

Napětí panuje kvůli tomu, že ještě není jasné, zda studenti mohou za to, že Ludmila W. zemřela. Škola prý zná pravý důvod jejího úmrtí, byla údajně dlouhodobě nemocná. Jasno však bude ve chvíli, když případ uzavře pražská kriminálka.

Jestli vinu mladíků prokáže, vyloučení ze školy by nemusel být jejich jediný trest. Ostatně ten přijde mnohým mírný, a jak se ozývají lidé například na sociálních sítích, trest za šikanu by měl být přísnější.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:30 14. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Cože
  9
 • Haha
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  6
 • Tvl
  4


Komentáře