Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Zapomenutá česká kráska z 80. let: Zora Ulla Keslerová trpěla pro Hapku a syna

Zora Ulla Keslerová | foto: archiv

Muži po Zoře Keslerové (68) šíleli a na skříňky si lepili její plakáty, její srdce však patřilo jenom jednomu muži. Proslavila se nejen u nás, ale především v Itálii.

K tomu, aby se Zora Ulla Keslerová stala hvězdou, měla všechny předpoklady. Byla velmi krásná, atraktivní a ještě navíc ctižádostivá. Svou kariéru odstartovala jako tanečnice a zpěvačka revuálního dívčího tria.

Vystupovaly, kde se dalo, a všude, kam přijely, sklidily úspěch, což se rychle rozkřiklo, a na originální dospívající dívky se jezdili dívat agenti z celého světa. Netrvalo dlouho a na stole jim přistála nabídka, která se neodmítá. Italská agentura dívky pozvala na turné po Římě.

V té době bylo Zoře osmnáct a psal se rok 1968. Italové z ní byli paf a slibovali jí velkou kariéru. Lákali ji do filmů, modelingu a ona nevěděla, co dřív.

Prorazit v zahraničí? O tom se jí dosud ani nesnilo!

Zora Ulla Keslerová

Přestože u nás natočila jen necelých dvacet filmů, není asi nikdo, kdo by si ji nepamatoval. Na šarmantní herečku se na obrazovkách hezky dívalo.

Svou velkou šanci chytla pevně za pačesy a domů už se nevrátila. Pořídila si bydlení a žila si svou „pohádku“. Stala se fotomodelkou, její snímky zdobily přední stránky prestižních módních časopisů. Do toho točila filmy. Od konce sedmdesátých let v Itálii natočila dvacet celovečerních filmů, které jí vynesly popularitu po celém světě. Objevila se v akčních, hororových, ale i erotických snímcích.

Rozhodně nebyla žádnou stydlivkou, nebála se ukázat v celé své kráse a pokyny režisérů plnila do puntíku.

Smrt dítěte

Přestože jí Italové nabízeli občanství, nechala si zadní vrátka a neemigrovala. Proto se domů mohla kdykoliv, alespoň na pár dní, vracet. Při jedné z návštěv se na jednom bujarém večírku potkala s hudebním skladatelem Petrem Hapkou. Byla to láska na první pohled. Zamilovali se do sebe a byla svatba. Keslerová kvůli umělci opustila Itálii a zůstala žít v Čechách. Hapka jí hned dohodil první práci. Jednalo se o film Křehké vztahy, do něhož psal hudbu a který režíroval jeho dobrý kamarád Juraj Herz.

Zora Ulla Keslerová

V kriminálním dramatu Řetěz s Pavlem Novým

Jenže v manželství jim to brzy začalo skřípat. Zora měla o společném soužití dost jiné představy. Zatímco ona mu byla věrně oddaná, bohémský skladatel k životu potřeboval více žen. Když už to vypadalo, že půjdou od sebe, zjistili, že spolu čekají dítě. Oba z této zprávy byli nadšení a usmířili se. Jenže se stala tragédie.

Chlapeček Jiří zemřel pár minut po porodu.

Druhá šance

Pro Zoru to byl strašlivý šok, z kterého se nemohla dlouho vzpamatovat. Byla psychicky na dně a vyhledala odbornou pomoc. Smrt dítěte manžele ale znovu sblížila. Byli si oporou a slíbili si, že se o početí miminka pokusí znovu.

Když se dala Keslerová znovu dohromady, vrhla se do práce. Natočila několik filmů, například Vítr v kapse či Fešák Hubert, a život se postupně opět měnil k lepšímu. A co víc, největší přání se jí splnilo a ona s Hapkou podruhé otěhotněla. Tentokrát už proběhlo všechno tak, jak proběhnout má, a narodila se jim holčička Petra.

Zora se před kamerou nestyděla.

Zora se před kamerou nestyděla.

Bolestný rozvod s Hapkou

Rodinná idylka ovšem dlouho nevydržela.

Hudební skladatel se znovu spustil a častěji než doma býval u svých milenek. V Zoře bouchly saze a učinila radikální krok. Sbalila kufry a i s dcerou se odstěhovala zpátky do Itálie. Tam si po čase našla přítele a začala žít nový život, ve kterém bylo herectví až na okraji pomyslného žebříčku hodnot.

Věnovala se mu už jen příležitostně. Zklamání z nevydařeného manželství v ní však stále zůstávalo. Hapkovi dlouho nemohla odpustit, brala to jako zradu.

„Manželství s ním bylo něčím jiným, než jsem čekala. Tak už to sice někdy v životě bývá, ale mě to velmi ranilo,“ prozradila v jednom z mála rozhovorů, které kdy poskytla.

Usmíření před smrtí

Než spolu vůbec mohli zase normálně komunikovat a usednout k jednomu stolu, trvalo to téměř dvacet let. Nakonec Zora Hapkovi přece jen odpustila a stali se z nich přátelé. Když skladatel onemocněl Alzheimerovou chorobou, jezdila ho pravidelně navštěvovat. Nepřestala ani v momentě, kdy se jeho zdravotní stav zhoršil a on už ji ze svého lůžka ani nepoznával.

V srdci ho stále milovala a milovat nikdy nepřestala.

Zora Ulla Keslerová

Na dceru Petru, kterou má s hudebníkem Petrem Hapkou, je nesmírně pyšná.

Byl to její osudový muž. Když zemřel, zhroutila se a musela vyhledat pomoc psychiatrů. S odchodem své životní lásky se nemohla smířit. Před kamerou se naposledy objevila v roce 2012 ve filmu režisérky Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel. Po dalších nabídkách se ale nepídí. Prý už toho v životě natočila dost.

„Žiji spokojený, klidný život v ústraní a po popularitě netoužím. Mám radost, že naše dcera Petra krásně zpívá. Jsem přesvědčena, že se z toho tam nahoře raduje i Petr,“ svěřila se v jednom z posledních rozhovorů. Dnes je i babičkou, neboť dcera loni na podzim porodila krásnou holčičku Leu. A ona si tak plní úplně jinou roli, než na kterou byla v životě zvyklá.

Letos v srpnu bude Zoře Ulle Keslerové devětašedesát.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:40 neděle 1. prosince 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  107
 • Tvl
  54
 • Trapas
  48
 • Haha
  47
 • Cože
  45
 • Sladký
  44

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz