Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra

jít naiDNES.cz

Plekanec s Lucií jedou dovolenou ve stylu Survivora: Túry se závažím, džungle a vodopády

Tomáš má výlet do hor s dětmi jako přípravu na hokejovou sezonu. | foto: Instagram

Čas letních dovolených je tady. Svou čtyřčlennou rodinku vyvezl na prázdniny i Tomáš Plekanec (40). Ten, kdo čekal, že se po náročné hokejové sezoně rozvalí někde u bazénu a bude stavět bábovičky, se ale asi chytne za hlavu. Volné chvíle, které se rozhodl strávit s manželkou Lucií Šafářovou (36) a jejich dvěma dětmi, spíš připomínají reality show ve stylu Survivor.

Kladenský hokejista se totiž podle rčení „ve zdravém těle zdravý duch“ rozhodl trápit svou tělesnou schránku i během léta, kdy většina lidí touží jen po tom, dát si nohy nahoru a maximálně si otevřít dobrou knížku a k tomu popíjet nějaký svěží drink.

První jejich zastávkou byl řecký ostrov Zakynthos, který navštívili zhruba před měsícem.

„Moře, pláže, bazén, jeskyně, fitko, tenis, padel tenis, želvy, čtyřkolka, auto, člun… Stihli jsme toho podle očekávání dost a bylo to fajn,“ napsal Tomáš na svůj Instagram, kde se svým fanouškům pochlubil fotografií z výletu lodí mezi mořská skaliska. Zřejmě měli manželé i čas jen sami pro sebe, protože se vydali i na dobrodružnou cestu čtyřkolkou po pobřeží. Zda s sebou měli chůvu, nebo jim dítka hlídala babička, ale neprozradili.

Túry se závažím

Netrvalo dlouho a Plekancovi si balili kufry znovu. Po pěti hodinách letu přistáli na portugalském ostrově Madeira, kde je zrovna tak čekala dovolená plná výzev. Tou největší byl asi výstup na nejvýchodnější mys ostrova Ponta de São Lourenço, ze kterého je nádherný výhled na rozbouřené vlny Atlantského oceánu.

O tuto cestu se pro změnu na sociální síti podělila bývalá tenistka, když přidala sérii fotografií a videí, které zachycovaly jak krásy okolní krajiny, tak i jejího muže s dětmi.

„Zvládli jsme to až na vrchol. Ale neříkám už, že to není fuška,“ komentovala Lucie jednu fotku, na které stojí na vrcholu hory s ročním synem Oliverem v ergonomickém nosítku.

Sportovní rodinka si ale nelibuje jen v túrách po prašných cestách na přímém slunci! Zátěžový test se rozhodla podstoupit i v džungli s vodopády. Při pohledu na zpoceného Plekyho nesoucího znavenou spící dceru by kdekoho napadlo, že tahle dovolená je spíš za trest.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:18 pondělí 4. prosince 2023. Anketa je uzavřena.

 • Super
  44
 • Trapas
  30
 • Tvl
  12
 • Haha
  10
 • Cože
  10
 • Sladký
  7