Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

jít naiDNES.cz

Tereza Kostková o hádkách s ex: Oba nás s Petrem rozchod bolel, snažili jsme se o smír

Tereza Kostková a Petr Kracik na cenách TýTý 2013 | foto: iDNES.cz

V seriálu Jedna rodina hraje maminku, která má děti ve střídavé péči. A Tereza Kostková (46) sama dobře ví, jak složité může být snažit se najít s exmanželem společnou řeč...

V roce 2016 se Tereza Kostková rozvedla s režisérem Petrem Kracikem (64), s nímž má jediného syna Antonína (14). O krachu manželství dlouho nechtěla mluvit, ale nedávno přiznala, že prožívala opravdu náročné období.

„Takové situace jsou těžké. Nedá se na ně připravit a vyškolit se,“ svěřila se pro iDnes.cz.

A přiznává, že je stálo hodně sil, aby s režisérem dokázali zapomenout na vzájemné křivdy a místo »války Roseových« se pokusili o smír.

„Oba nás s Petrem rozchod bolel a oba jsme chtěli, aby nebolel našeho Toníka,“ říká herečka, že se snažili hlavně kvůli synovi.

Nejvíc jí v tom pomohla zkušenost z vlastní rodiny. Velkým vzorem jsou pro ni její rodiče Petr Kostka (84) a Carmen Mayerová (78).

„Vyrůstala jsem ve stoprocentně láskyplném prostředí, přestože oba moji rodiče byli rozvedení. Maminka byla s prvním mužem Maxem, tatínkem mé sestry, v absolutním souladu až do konce jeho života. Bylo pro mě samozřejmostí, že Max a můj táta byli přátelé,“ odhaluje svou inspiraci.

Vzor našla ve svých rodičích

O podobný soulad mezi všemi zúčastněnými se nyní snaží i se svým manželem Jakubem Nvotou (46).

„Vidím takový hezký vztah i mezi mým mužem Jakubem a jeho dětmi. Má krásný vztah i se svou bývalou ženou na Slovensku. Znám její rodiče, můj Tonda jezdí na Slovensko také. Jde to. Je to jen otázka určité zralosti,“ prozrazuje Tereza s tím, že když je vůle z obou stran, můžou vzájemné vztahy fungovat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:45 pondělí 26. června 2023. Anketa je uzavřena.

 • Super
  25
 • Sladký
  25
 • Trapas
  17
 • Haha
  11
 • Cože
  10
 • Tvl
  7