Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Milostný život Kostkové řídí máma, muži jsou v neustálém hledáčku přísné Carmen

Na život prý mají obě podobné názory a víc než dcera a matka jsou spíš kamarádky. Jedna z nich má ale vždycky v jejich vztahu hlavní a poslední slovo!

Ačkoli je Tereza Kostková už dávno dospělá, přiznává, že bez rad a konzultací se svou maminkou Carmen Mayerovou by si svůj život nedovedla představit. Rodiče totiž pro Terezu pokaždé představovali tu největší autoritu, proto je i v dospělosti poslouchá a nechá si mluvit do života. Vždy ji totiž učili, že pouze oni budou těmi, kteří ji budou milovat za všech okolností.

„Nejpodstatnější je vždycky láska. A to znamená dát do vztahu celou svou bytost. A ještě důležitější je čas a energie, kterou někomu věnujete,“ říká Carmen Mayerová nejen o milostných vztazích, ale především o přátelství a otevřenosti se svými dětmi, na kterých jí vždycky záleželo a které tvořily hlavní pilíře její výchovy.

„Od samého začátku děti vždycky vnímám jako samostatné bytosti. Nemám ráda takové to šišlání. Myslím, že je důležité mít k nim respekt a také nic nepředstírat,“ nechala se slyšet matka Kostkové, která „měřila“ všechny své dcery vždycky stejným metrem.

„Naše Zuzka (57) byla vždycky kluk a je tramvajačka. Helenka pracovala v divadle, i když v administrativě. Kateřinka (54) velmi dobře píše a je redaktorka v jednom časopise. A jedna naše vnučka je vlásenkářka, umí vyrobit například dobové paruky,“ popisuje manželka Petra Kostky hrdě členky svého rodinného klanu, který řídí.

Neustále je v hledáčku své přísné matky

Tereza, která po ní jako jediná zdědila herecké nadání i španělský temperament, je však v jejím hledáčku odjakživa vidět nejvíc.

„Maminka byla a je velmi demokratický člověk, takže mi nikdy nic nesugerovala, natož aby přikazovala, a vlastně mi nechávala volnost. Jen tuším, že lehce usměrňovala a inspirovala,“ říká Tereza s humorem sobě vlastním.

S inspirací to ale podle všeho její maminka někdy tak trochu přehání.

Obzvlášť když se dceru snaží chránit nejen před všemi špatnostmi světa, ale také před těmi nepravými muži. O exmanželovi Kostkové Petru Kracikovi, který měl před seznámením s Terezou už pět dětí, si prý od počátku myslela své. A dcera jí tak musela po jejich rozvodu nechtíc dát znovu za pravdu. Když se pak zamilovala do režiséra Jakuba Nvoty, šla si znovu na jistotu pro radu ke své nejlepší přítelkyni – mamince.

„Je mi sympatický. Jeho režijní práce je skvělá,“ schválila jí Mayerová nového partnera, kterého si Kostková loni vzala za manžela. I přesto ale své dceři hovoří třeba do výchovy malého Toníka (11).

„Toník chodí moc pozdě spát a já si myslím, že je pro děti důležitý pravidelný dlouhý spánek,“ popisuje Mayerová, že jsou věci, na kterých se se svou dcerou neshodnou. „Jako maminka jsem byla přísnější než Tereza. Měli jsme velkou rodinu a vše muselo na minutu klapat. Děti musely být samostatnější a my autoritativnější,“ vzpomíná Carmen na své mládí, kdy se musela pořádně otáčet.

Ochranitelský strach a snaha dceři vše organizovat, kterou v sobě má, může být ale Tereze paradoxně spíš na obtíž.

Matka by se ji spíš měla snažit podporovat na její vlastní životní cestě a pokusit se Tereze naznačit, že je dospělá osobnost s vlastní schopností se rozhodovat. A že už rady od své matky nepotřebuje. Vždyť sama moc dobře ví, že dcera po ní podědila dostatek energie a temperamentu, který jí k samostatnému životu musí stačit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 21. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  51
 • Tvl
  48
 • Super
  43
 • Trapas
  41
 • Sladký
  40
 • Cože
  37

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz