Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Tato skromná žena je multimilionářka. Jorga Kotrbová alias Zlatovláska zdědila ohromné jmění

Jorga Kotrbová dnes | foto: Expres.cz

Dědictvím přišla Jorga Kotrbová (72) ke značnému nemovitému majetku. Jen v hlavním městě vlastní podíly v řadě lukrativních nemovitostí. Odhad jejich tržní hodnoty přesahuje sto milionů!

Dům na pražském Novém Městě

Nejcennějším drahokamem vsazeným do koruny vlastnictví nemovitostí známé herečky je podíl na činžovním domě v Pštrossově ulici. Tato obří nemovitost na Novém Městě byla svého času domovem poměrně profláklého a dnes již neexistujícího klubu a restaurace Solidní nejistota. Pštrossova ulice je navíc paralelní s ulicí Křemencovou, kde se od roku 1499 nachází legendární pivovar a restaurant U Fleků. Dům, který Jorga spoluvlastní, má čtyři nadzemní podlaží a zastavěnou plochu 846 m2. Odhad jeho ceny se pohybuje od 250 do 400 milionů korun. Vzhledem
k vnějšímu stavu objektu bude dobré držet se spodního odhadu.

Odhad ceny nemovitosti: 280 000 000 Kč.

Podíl Jorgy Kotrbové z ceny: 70 000 000 Kč.

Pozemek v Bohnicích

Jedním z nejdepresivnějších míst v celém hlavním městě je již nepoužívaný hřbitov v pražských Bohnicích. Ten sloužil k pohřbívání chovanců nedalekého sanatoria pro duševně choré a pacienty bohnické psychiatrické léčebny. Neštěstí věčně bloudících duší se vpilo do ponurých hřbitovních zdí a zrovna s tou severní sousedí pozemek o rozloze 1810 m2, v němž má Jorga Kotrbová poloviční podíl. Věřte tomu nebo ne, i tato nemovitost má svou odhadní cenu. 

Odhad ceny nemovitosti: 9 050 000 Kč.

Podíl Jorgy Kotrbové z ceny: 4 750 000 Kč.

Dům na Palmovce

Bytový dům v pražské Libni je na mimořádně exponovaném místě jen pár kroků od Divadla pod Palmovkou na křižovatce cest metra, autobusů a tramvají. Rušná Zenklova ulice přeje obchodům v přízemí, v domě o čtyřech nadzemních podlažích je také devět bytů. 

Odhad ceny nemovitosti: 45 000 000 Kč.

Podíl Jorgy Kotrbové z ceny: 5 625 000 Kč.

Pozemky v Libni

Jorga Kotrbová vlastní též podíl na mnoha libeňských pozemcích. Jde o zahrady, parčík, ostatní zeleň, pozemek pod silnicí či stavební parcely. Z developerského hlediska je rozhodně nejzajímavější soubor pozemků o celkové rozloze 12 tisíc m2, které by šlo při troše šikovnosti využít jako stavební pozemky pro bytový komplex. 

Odhad ceny nemovitosti:

180 000 000Kč + 13 168 000 Kč + 4 900 000 Kč = 198 068 000 Kč.

Podíl Jorgy Kotrbové z ceny: 24 758 500 Kč.

Pozemky v Kolovratech

Princezna Zlatovláska traktoristkou? Asi těžko... Svůj osminový podíl na úrodných lánech na samém okraji Prahy o rozloze přes 87 tisíc m2 Jorga s největší pravděpodobností pronajímá. Pole s ornou půdou se prodávají kolem 200 korun za metr čtvereční, ale pokud by došlo ke změně územního plánu (což nelze v budoucnu nikdy vyloučit), mohlo by to být až 5000 Kč za metr čtvereční! Podíl Jorgy Kotrbové by tak rázem zvýšil svou hodnotu pětadvacetkrát! 

Odhad ceny nemovitosti: 17 484 600 Kč.

Podíl Jorgy z ceny: 2 185 575 Kč.

Pozemky ve Vysočanech

Dva spolu sousedící pozemky v pražských Vysočanech o rozloze 2781 m2 mají sice svou cenu, ale jsou naprosto nepoužitelné ze stavebního hlediska. V těsné blízkosti je velký průmyslový areál, a jelikož jsou pozemky vedeny jako zeleň a ostatní plocha, nedají se ani v budoucnu využít například jako parkoviště.

Odhad ceny nemovitosti: 5 562 000 Kč.

Podíl Jorgy Kotrbové z ceny: 965 250 Kč.

Statek v Ludvíkově pod Smrkem

Na drsném severu, na samé výspě civilizace až na hranicích s Polskem koupila a zbudovala Jorga Kotrbová ranč s koňmi. V jeden čas se tam podle Blesku i s rodinou odstěhovala a po nedaleké louce se prohánělo osm parkurových koní. Na statku pobývá s dcerou Julií, kterou má se Zdeňkem Žákem, a zajímavostí je, že dle Ahaonline.cz ve stejné vesnici bydlí také její dcera Tamara z prvního vztahu. Příliš velkou hodnotu ale tento nemovitý majetek nemá, do města daleko a podnebí tu bývá pěkně drsné.

Odhad ceny nemovitosti: 3 750 000 Kč.

Podíl Jorgy Kotrbové z ceny: 3 750 000 Kč.

Celkový podíl Jorgy Kotrbové ze všech nemovitostí: 112 034 325 Kč.

FotogaleriePremium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz