Úterý 4. srpna 2020, svátek má Dominik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Po smrti Pavla Nováka se rodina rozhádala: Peníze pokazily vše, říká jeho syn

Populární rodinná skupina nazvaná Family pod vedením Pavla Nováka | foto: Rytmus Života

Letos je tomu deset let, co zemřel zpěvák Pavel Novák (†64). Přerovský rodák byl interpretem hitů Nádherná láska či Vyznání a v jeho stopách se vydal jeho nejstarší syn, ačkoliv dříve zpívala celá rodina.

V uskupení Family zpíval nejen otec rodu Pavel Novák, ale i jeho tři děti: synové Pavel Novák mladší, který vystupoval pod příjmením Riedl, Tomáš a také dcera Olga, provdaná Jochymková, i s manželem. K letošnímu kulatému výročí se chystá v jeho milovaném Přerově velký vzpomínkový koncert, který organizuje právě nejstarší syn Pavel Novák (55).

Šokující však je, že tohoto koncertu se vůbec nezúčastní nikdo z tehdy tak populární rodinné skupiny nazvané Family.

„Ještě nikde jsem o tom nemluvil veřejně. Naše vztahy se totálně zpřetrhaly po smrti otce. Nedokázali jsme se sejít, sednout si a říct si vše do očí. Snažit se najít cestu pro všechny přijatelnou a ne tak bolestnou a radikální. Více o tom nemá smysl mluvit a psát. Pro mě je prozatím kapitola mých sourozenců uzavřená kniha. Jak říkám, peníze a vzájemné nepochopení dokážou pokazit úplně všechno. Tím bych to asi teď uzavřel. Určitě nejsme jediná rodina, kterou to po odchodu jejich vůdce postihlo,“ přiznává v aktuálním čísle časopisu Rytmus života nezvykle otevřeně Pavel Novák mladší.

Pavel Novák

„Já jsem chtěl, abychom se všichni zřekli dědického podílu a vše by dědila naše maminka. Ona by potom se vším mohla naložit po svém. Sourozenci ale spěchali a nechtěli na dědictví čekat. Nechápu to dodnes. Nebyly to naše peníze, ani naše nemovitosti, ani naše autorská práva. Prostě byla to celoživotní zásluha mých rodičů. Přístup mých sourozenců nechápu a ani nechci chápat. Takto jsem nebyl vychováván, abych čekal na něco, co by mi mělo spadnout jen tak do klína,“ vysvětluje svůj postoj a zároveň přiznává, že napjaté vztahy se dodnes nepodařilo uspořádat.

„Já jsem v pohodě. V pohodě nejsou naše vztahy. Nebyli jsme schopni se dohodnout, vše si říct do očí a na rovinu. Je to choulostivá věc a nechci bez souhlasu sourozenců naši situaci rozebírat v médiích. Hlavně by to byl pohled jen z mé strany a neměli by možnost se bránit a případně říct svůj názor. I když se mezi námi stalo to, co se stalo, nebudu na ně házet vinu a špínu. Každý na tom neseme kus viny. Určitě jsem měl jako nejstarší vynaložit asi více úsilí v té napjaté situaci a vybídnout je k diskuzi. Třeba bychom se nedohodli ani tak, ale aspoň bychom si to řekli z očí do očí a nezůstal by prostor na domněnky a nepravdy,“ míní Pavlův syn.

Pavel Novák s rodinou.

Rok plný vzpomínek na milovaného otce je pro Pavla Nováka mladšího nabitý událostmi. „Letošní rok je pro mě velmi náročný. Začalo to projektem Pavel Novák zpívá klokanům a nyní mám před sebou další srdeční záležitost. V neděli 23. června dělám se svým synem již 4. ročník akce Sportovcům na dětech záleží. S výtěžkem pro dětskou hemato-onkologickou kliniku FN v Olomouci,“ říká.

Přes prázdniny by Pavel chtěl natočit CD vzpomínek na bigbít Pirillo Memories a musí vše připravit na zmiňovaný vzpomínkový koncert.

Uskuteční se v neděli 20. října večer v Přerově.

Pavel Novák

„Jako hosta tam budu mít kamarádku, která u táty začínala, Heidi. Budu tam mít výjimečně kapelu rozšířenou na orchestr. Přibude smyčcová a dechová sekce. Nyní také řešíme vizuální podobu koncertu. Nějaké projekce. Je toho dost a dost. Rychle to uteče a posledním milníkem letoška bude 20. ročník koncertu Pavel Novák na Štědrý den,“ vypočítává v Rytmu života Novák mladší.

Pohřeb zpěváka Pavla Nováka.

Pohřeb zpěváka Pavla Nováka

Takové dramatické pracovní tempo by dalo zabrat nejednomu zdravému člověku a o to více je nabitý program zátěží pro člověka, jehož trápí zdravotní problémy. Navíc ty stejné problémy, které trápily jeho otce, jenž několik let bojoval s rakovinou prostaty.

„Chodím mnoho let na pravidelné kontroly. Na začátku roku se můj ošetřující lékař, profesor Študent, který operoval i tátu, malinko zděsil. Výsledky PSA mi skočily a byly třikrát vyšší. Začala řada vyšetření, doba velké neznámé, pocit strachu a beznaděje. Prošel jsem si biopsií prostaty, magnetickou rezonancí, a výsledky byly stále vysoké. Nikdo nevěděl, kde je původ zvýšených hodnot. Nikde se nic neobjevilo. Tak jsme se dohodli, že si dáme čtyři měsíce pauzu a nebudeme tělo trápit. Já se s tou informací asi potřeboval srovnat. A ejhle, po odběrech jsem se od vrchní sestry Karly dozvěděl, že mám nejlepší výsledky za posledních deset let. Přemýšlel jsem dlouho o tom, čím to může být. Vzpomněl jsem si na slova mé psycholožky. Tělo je moudré. Když je v pohodě, hlavně psychicky, žádná nemoc nemá nárok. Prožívám nádherné životní období. Daří se mi práce, se ženou jsme třicet let manželé, máme zdravé a úspěšné děti. Syn Filip je fotbalový reprezentant a velmi úspěšný a populární sportovec nejenom v České republice. Dcera je loňská mistryně světa v disco dance show. Před pár dny odmaturovala a bude studovat dál. Maminka je zdravá a ve svých třiasedmdesáti letech velmi akční. Prostě žiju skvělý život. To je asi ten lék na všechny nemoci,“ filozofuje v aktuálním čísle Rytmu života Pavel Novák mladší.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 11. října 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  92
 • Trapas
  54
 • Sladký
  45
 • Tvl
  44
 • Haha
  41
 • Cože
  40

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat

   Vezmeme vás na titulní stranu
   Úterý 4. srpna 2020, svátek má Dominik
   • schránka
   • Přihlásit Můj účet
   EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz