jít naiDNES.cz

Po smrti Pavla Nováka se rodina rozhádala: Peníze pokazily vše, říká jeho syn

Populární rodinná skupina nazvaná Family pod vedením Pavla Nováka | foto: Rytmus Života

Letos je tomu deset let, co zemřel zpěvák Pavel Novák (†64). Přerovský rodák byl interpretem hitů Nádherná láska či Vyznání a v jeho stopách se vydal jeho nejstarší syn, ačkoliv dříve zpívala celá rodina.

V uskupení Family zpíval nejen otec rodu Pavel Novák, ale i jeho tři děti: synové Pavel Novák mladší, který vystupoval pod příjmením Riedl, Tomáš a také dcera Olga, provdaná Jochymková, i s manželem. K letošnímu kulatému výročí se chystá v jeho milovaném Přerově velký vzpomínkový koncert, který organizuje právě nejstarší syn Pavel Novák (55).

Šokující však je, že tohoto koncertu se vůbec nezúčastní nikdo z tehdy tak populární rodinné skupiny nazvané Family.

„Ještě nikde jsem o tom nemluvil veřejně. Naše vztahy se totálně zpřetrhaly po smrti otce. Nedokázali jsme se sejít, sednout si a říct si vše do očí. Snažit se najít cestu pro všechny přijatelnou a ne tak bolestnou a radikální. Více o tom nemá smysl mluvit a psát. Pro mě je prozatím kapitola mých sourozenců uzavřená kniha. Jak říkám, peníze a vzájemné nepochopení dokážou pokazit úplně všechno. Tím bych to asi teď uzavřel. Určitě nejsme jediná rodina, kterou to po odchodu jejich vůdce postihlo,“ přiznává v aktuálním čísle časopisu Rytmus života nezvykle otevřeně Pavel Novák mladší.

Pavel Novák

„Já jsem chtěl, abychom se všichni zřekli dědického podílu a vše by dědila naše maminka. Ona by potom se vším mohla naložit po svém. Sourozenci ale spěchali a nechtěli na dědictví čekat. Nechápu to dodnes. Nebyly to naše peníze, ani naše nemovitosti, ani naše autorská práva. Prostě byla to celoživotní zásluha mých rodičů. Přístup mých sourozenců nechápu a ani nechci chápat. Takto jsem nebyl vychováván, abych čekal na něco, co by mi mělo spadnout jen tak do klína,“ vysvětluje svůj postoj a zároveň přiznává, že napjaté vztahy se dodnes nepodařilo uspořádat.

„Já jsem v pohodě. V pohodě nejsou naše vztahy. Nebyli jsme schopni se dohodnout, vše si říct do očí a na rovinu. Je to choulostivá věc a nechci bez souhlasu sourozenců naši situaci rozebírat v médiích. Hlavně by to byl pohled jen z mé strany a neměli by možnost se bránit a případně říct svůj názor. I když se mezi námi stalo to, co se stalo, nebudu na ně házet vinu a špínu. Každý na tom neseme kus viny. Určitě jsem měl jako nejstarší vynaložit asi více úsilí v té napjaté situaci a vybídnout je k diskuzi. Třeba bychom se nedohodli ani tak, ale aspoň bychom si to řekli z očí do očí a nezůstal by prostor na domněnky a nepravdy,“ míní Pavlův syn.

Pavel Novák s rodinou.

Rok plný vzpomínek na milovaného otce je pro Pavla Nováka mladšího nabitý událostmi. „Letošní rok je pro mě velmi náročný. Začalo to projektem Pavel Novák zpívá klokanům a nyní mám před sebou další srdeční záležitost. V neděli 23. června dělám se svým synem již 4. ročník akce Sportovcům na dětech záleží. S výtěžkem pro dětskou hemato-onkologickou kliniku FN v Olomouci,“ říká.

Přes prázdniny by Pavel chtěl natočit CD vzpomínek na bigbít Pirillo Memories a musí vše připravit na zmiňovaný vzpomínkový koncert.

Uskuteční se v neděli 20. října večer v Přerově.

Pavel Novák

„Jako hosta tam budu mít kamarádku, která u táty začínala, Heidi. Budu tam mít výjimečně kapelu rozšířenou na orchestr. Přibude smyčcová a dechová sekce. Nyní také řešíme vizuální podobu koncertu. Nějaké projekce. Je toho dost a dost. Rychle to uteče a posledním milníkem letoška bude 20. ročník koncertu Pavel Novák na Štědrý den,“ vypočítává v Rytmu života Novák mladší.

Pohřeb zpěváka Pavla Nováka.

Pohřeb zpěváka Pavla Nováka

Takové dramatické pracovní tempo by dalo zabrat nejednomu zdravému člověku a o to více je nabitý program zátěží pro člověka, jehož trápí zdravotní problémy. Navíc ty stejné problémy, které trápily jeho otce, jenž několik let bojoval s rakovinou prostaty.

„Chodím mnoho let na pravidelné kontroly. Na začátku roku se můj ošetřující lékař, profesor Študent, který operoval i tátu, malinko zděsil. Výsledky PSA mi skočily a byly třikrát vyšší. Začala řada vyšetření, doba velké neznámé, pocit strachu a beznaděje. Prošel jsem si biopsií prostaty, magnetickou rezonancí, a výsledky byly stále vysoké. Nikdo nevěděl, kde je původ zvýšených hodnot. Nikde se nic neobjevilo. Tak jsme se dohodli, že si dáme čtyři měsíce pauzu a nebudeme tělo trápit. Já se s tou informací asi potřeboval srovnat. A ejhle, po odběrech jsem se od vrchní sestry Karly dozvěděl, že mám nejlepší výsledky za posledních deset let. Přemýšlel jsem dlouho o tom, čím to může být. Vzpomněl jsem si na slova mé psycholožky. Tělo je moudré. Když je v pohodě, hlavně psychicky, žádná nemoc nemá nárok. Prožívám nádherné životní období. Daří se mi práce, se ženou jsme třicet let manželé, máme zdravé a úspěšné děti. Syn Filip je fotbalový reprezentant a velmi úspěšný a populární sportovec nejenom v České republice. Dcera je loňská mistryně světa v disco dance show. Před pár dny odmaturovala a bude studovat dál. Maminka je zdravá a ve svých třiasedmdesáti letech velmi akční. Prostě žiju skvělý život. To je asi ten lék na všechny nemoci,“ filozofuje v aktuálním čísle Rytmu života Pavel Novák mladší.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat