Pátek 7. srpna 2020, svátek má Lada
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Petra Zámečníková, která nahradila Bartošovou: Po čtvrt století hlásí pěvecký návrat

Petra Zámečníková hlásí návrat. | foto: Expres.cz

Petra Zámečníková (52), která ve druhé polovině osmdesátých let spolu s Jiřím Strnadem (57) nahradila tragicky rozpadlé duo Iveta Bartošová (†48) a Petr Sepeši (†25), hlásí návrat!

Vzpomínáte na hit osmdesátek Lítáme v tom?

I když na první poslech byste řekli, že ho zpívají Iveta Bartošová s Petrem Sepešim, pravda je taková, že vznikl až po smrti Sepešiho a nazpívali ho Petra Zámečníková s Jiřím Strnadem, takzvané „truc duo“, jak říká producent Petr Hannig. 

Iveta Bartošová totiž odmítla po smrti Sepešiho dál pokračovat s týmem skladatelů, textařů a TOČR, tedy Tanečním orchestrem Českého rozhlasu, který řídil Felix Slováček, a tak všichni dali hlavy dohromady a v roce 1986 vznikla nová dvojice mladých zpěváků, kteří byli hlasově od Bartošové se Sepešim k nerozeznání.

Zámečníkové a Strnadovi se s osvědčeným týmem v zádech podařilo dokonale navázat na své předchůdce. Koncertovali jako hosté v programu Karla Zicha a jeho skupiny Flop, jenž jim mimo jiné složil i jejich největší hit Lítáme v tom, který slýcháme z rádií dodnes. Tenkrát vydali i stejnojmenné elpíčko, hromádku singlů a po sametové revoluci se Petra rozhodla věnovat rodině a duo se rozpadlo.

Petra Zámečníková se rozhodla pro návrat na scénu po pětadvaceti letech.

Petra Zámečníková se rozhodla pro návrat na scénu po pětadvaceti letech.

Jiřímu Strnadovi zdraví už zpívat nedovoluje, ale Petra Zámečníková se nyní vrací na scénu. 

„S nápadem na můj comeback po pětadvaceti letech přišel v loňském roce bubeník Martin Jirsa. S jeho skupinou Aréna jsme odehráli několik zkoušek a i dvě vystoupení, ale má představa o návratu na pódia byla trochu jiná, tak jsme po domluvě spolupráci ukončili. Na začátku tohoto roku mě seznámila zpěvačka Lucie Halilovová s bubeníkem Jirkou Bastyánem a moc jsem se nebránila, aby mě přesvědčil, že mi s kytaristou Pavlem B. Vébrem kapelu postaví. Přizvali basáka Vaška Lochmana a klávesáka Míru Šišku a vznikla nová kapela LítámeVtom‘, kterou jsem pojmenovala podle mé nejoblíbenější písničky,“ rozpovídala se o svém návratu Petra Zámečníková.

S Jiřím Strnadem tvořili ve druhé polovině 80. let velmi populární dvojici,...

S Jiřím Strnadem tvořili ve druhé polovině 80. let velmi populární dvojici, která koncertovala s Karlem Zichem.

Láska kvete v každém věku

„V době mého ‚rodinného života‘ jsem přestala profesionálně zpívat, ale občas jsem se někde objevila, protože mi to chybělo. Například jsem natočila duety s Liborem Petrů nebo Patrikem Foxem a příležitostně jsem zpívala na různých akcích… Fajn období bylo, když jsem působila ve Směšném divadle Luďka Soboty anebo se účastnila natáčení několika různých desek. Také jsem byla členkou showbyznysového týmu Arabela a v týmu Československého lva mám možnost zazpívat i českou hymnu... Krásná spolupráce byla, když vybrali můj hlas do seriálové pohádky Superagent Oso. A když jsme u pohádek, nazpívala jsem krásný duet do animované verze pohádky Král a já, kde hlavní roli nazpívala i namluvila Lucka Bílá. A také zpívám na nedávno vydaném CD Nové písničky pejska a kočičky. Byly toho spousty, ale ten pocit mít vlastní kapelu, to se mi zalíbilo a štěstí mi přálo,“ usmívá se drobná brunetka.

„Přestože název kapely odkazuje na mou popovou historii, všichni členové až na Míru jsou ortodoxními rockery a na podání písní je to znát. V písničkách se vracím ke středoproudému rocku z osmdesátých let i ke svým písním z té doby, ale vše je moderněji a rockověji podané. V současné době dokončujeme výběr písniček, natočili jsme klip a demo ve studiu. Nasazení a energie, která z kluků sálá, se vhodně doplňuje s tou mojí a i jako parta jsme perfektní. Nyní jsem do kapely přibrala svou starší dceru Beatu, která mi pomáhá s vokály. Vše je zkrátka na nejlepší cestě a už se moc těším, až to rozbalíme na koncertech,“ dodává Zámečníková.

Petra Zámečníková je sice rozvedená, ale pár měsíců už je opět zadaná. „Několik let jsem rozvedená a vyhovovalo mi být sama. Před půl rokem jsem ale poznala spřízněnou duši a mohu jen potvrdit, že láska kvete v každém věku,“ směje se maminka šestadvacetileté Beaty, která vystudovala Střední uměleckou školu Václava Hollara a momentálně se věnuje tetování a zpívání s Petřinou kapelou.. Mladší dceři Anetě je sedmnáct a po prázdninách nastupuje do třetího ročníku Obchodní akademie v Praze.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 21. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  49
 • Trapas
  43
 • Tvl
  42
 • Cože
  38
 • Haha
  36
 • Sladký
  32

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Pátek 7. srpna 2020, svátek má Lada
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz