Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Pavlína Filipovská a Petr Spálený: Šest let ji podváděl s kolegyní. A všichni to věděli

Petr Spálený opustil herečku Pavlínu Filipovskou a jejich dvě malé děti, aby padl do náručí sexy kolegyně. | foto: ČTK

Jejich manželství nebylo šťastné. Pavlína Filipovská (77) dlouhá léta neviděla to, co věděla celá Praha: že ji Petr Spálený (73) podvádí. Když konečně prozřela, manžela opustila, rána v jejím srdci ale zůstala. Expres ve spolupráci s časopisem Pestrý svět přináší seriál „Tajnosti slavných“, vztahové příběhy televizních a filmových hvězd, které zažily slávu a popularitu, ale také pády, rozchody i nevěry.

Za seznámení zpěvačky, herečky, moderátorky a v neposlední řadě dcery slavného otce Františka Pavlíny Filipovské se zpěvákem Petrem Spáleným vlastně mohl Jiří Štaidl (†30), který je oba pozval do jednoho angažmá.

Ona už za sebou jedno manželství měla, byť vydrželo pouhý rok. S prvním mužem se seznámila u koní, na jízdárně na Trojském ostrově. Byl to krásný a klidný mužský, ale jak později sama přiznala a zřejmě i zalitovala, byla hodně mladá a nedokázala si toho vážit. 

Na začátku to byla láska jako trám.

Na začátku to byla láska jako trám.

Od roku 1958 Pavlína uváděla televizní pořady pro děti a o rok později nastoupila jako zpěvačka a herečka v divadle Semafor. Na představení Ondráš podotýká, na které chodila jako fanynka skupiny Olympic, si ji vyhlédl Jiří Štaidl a nabídl jí angažmá v hudebním divadle Apollo. Ona se jím hozeného lana chytla. 

V roce 1967 v Apollu zahájil profesionální kariéru i Petr Spálený. Do té doby zpíval po pražských klubech se skupinou Hipp’s, jejímž kapelníkem byl jeho bratr Jan (75). Do nového angažmá přešli všichni členové skupiny, ale už pod hlavičkou Apollobeat. A právě v divadle Apollo se Filipovská se Spáleným seznámili a nakonec se rozhodli i vzít. 

Trest za první manželství

Pro Pavlínu to byl tedy druhý sňatek a přišel až po desetileté pauze, avšak tentokrát se v manželství dočkala i dvou dcer. Důvod k nevěře, starší dcera Pavlína (46), později známá publicistka Wolfová, se jim narodila v roce 1971.

Filipovské bylo třicet let a v jednom rozhovoru poznamenala, že v porodnici byla zřejmě nejstarší prvorodičkou. I právě proto si první a později i druhé těhotenství s dcerou Johankou opravdu užívala. Jenže její manželství s Petrem Spáleným nevydrželo a po dvanácti letech bylo rozvedeno.

Kudrnatý prcek a knírem a sametovým barytonem patřil ke stálicím hudební scény...

Kudrnatý prcek s knírem a sametovým barytonem patřil ke stálicím hudební scény téměř půl století.

„Byla jsem tolerantní a důvěřivá manželka, absolutně jsem se na svého muže spoléhala a předpokládala jsem, že budu odměněna tímtéž. A když mi známí chodili říkat ‚pozor, něco se děje‘, dlouho jsem si jejich řečí nevšímala,“ vzpomínala po letech Filipovská na nevydařené manželství. 

Porazila ji minisukně

Problém byl v tom, že dětem se věnovala opravdu naplno a manžela začala zanedbávat. Ten hledal útěchu jinde a našel ji v náručí zpěvačky s dlouhými vlasy a kratičkými sukněmi – Miluše Voborníkové (68). Stejně jako Pavlína prošla Semaforem a od roku 1972 zpívala společně s Petrem v Apollobeatu. 

Jejich vztah trval celých šest let a teprve až po takhle dlouhé době podváděná Pavlína bouchla pěstí do stolu a manželství ukončila.

„Pochopím, že někdo škobrtne a pak se omluví, to se stává. Ale nepřekousnu, když ze mě někdo před známými dělá vola. Celá Praha to věděla, bylo to v branži, tedy o to ostudnější,“ posteskla si až po letech.

Petr Spálený a Miluše Voborníková si zůstali věrní profesně i v soukromém životě. Vzali se a v roce 1981 se jim narodila dcera Barbora. 

S manželem Lubomírem.

S manželem Lubomírem

Pavlína Filipovská zůstala s děvčaty sama, byla mámou i tátou dohromady a na nějaké další vztahy neměla dlouho ani pomyšlení. Až několik let po rozvodu se na horách seznámila s Lubomírem Trávníčkem, který byl mladší o patnáct let.

„Je původem lesák, a tak není zatížený mým řemeslem. Navíc je to nesmírně spolehlivý a hodný člověk,“ pochvaluje si Pavlína ve více než třicetiletém manželství.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:18 30. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  115
 • Trapas
  87
 • Cože
  45
 • Tvl
  44
 • Haha
  43
 • Sladký
  38

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat

   Vezmeme vás na titulní stranu
   Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
   • schránka
   • Přihlásit Můj účet
   EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz