Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra

jít naiDNES.cz

Olga. Sexbomba, která žila pro lásku

Olga Schoberová fotila jako vůbec první Češka do Playboye pod titulkem „Dívky z Ruska a zemí za železnou oponou“. | foto: facebook

Za to, že vyměnila místo fakturantky s gáží pět set korun měsíčně za film a mnohem vyšší plat, vděčí vlastně výtvarníku Kájovi Saudkovi (†80).

Chodili spolu, když byla ještě hodně mladá, a obráželi jeden umělecký večírek za druhým. Díky tomu se dostala do společnosti bohémů a novinářů. Krása Olinky Schoberové se stala inspirací pro Saudkovy komiksy. To on jí prý poradil, aby se odbarvila na blond. 

Vedli bohémský život a to se Olze líbilo. Jenže jak její hvězda začala stoupat, Kája jí přestával stačit a chtěla víc.

„Myslím, že nikdy nepřenesl přes srdce, že ho nechala. Byli dokonce zasnoubeni, ale ona chtěla jít prostě dál. A to se jí povedlo,“ vzpomínala Johana Saudková (70), vdova po Saudkovi.

Nejprve Olinka zkoušela štěstí jako manekýna a díky své kráse se brzy dostala k modelingovým i hereckým zakázkám v cizině. Když se Schoberová v roce 1964 jako první Češka objevila na obálce časopisu Playboy, bylo nad slunce jasné, že její ambice nesou sladké ovoce.

V té době se také seznámila s americkým hercem a kulturistou Bradem Harrisem (†84), to už po její dokonalé postavě a krásné tváři šíleli muži nejen u nás, ale i v zahraničí. 

Vášnivý vztah vyvrcholil v roce 1967 svatbou v Las Vegas a během dvouletého manželství se jim narodila dcera Sabrina (49).

„I když jsme spolu byli jen dva roky, stály za to! Bylo to moje nejhezčí životní období. Muselo! Vždyť díky Bradovi jsem matkou,“ řekla o svém prvním choti.

Když v roce 2017 zemřel, jeho smrt ji velmi zasáhla, i když od jejich rozvodu uplynulo osmačtyřicet let. To ale rozhodně neznamená, že by se v době jejich manželství chovala jako světice!

Prvního muže podváděla

Druhý rok svého manželství podváděla vášnivá blondýnka manžela s režisérem Jurajem Jakubiskem (80). Ten jí nabídl roli ve svém filmu, během natáčení se do ní bezhlavě zamiloval a ona se jeho svodům nebránila. Romance trvala tři roky.

Jakubisko byl Olgou doslova poblázněný, ona o něm tvrdila, že je roztomilý, a imponovala jí jeho inteligence. Scházeli se i na Slapech na chatě zpěvačky Marty Kubišové (75) a jejího manžela Jana Němce (†79). 

Olga sama o sobě říká, že byla „jen“ krásná a díky tomu si spokojeně žije.

„Žil jsem s ní, ale neuvědomoval jsem si, že je vdaná. To jsem pochopil až v okamžiku, kdy se za ní chystal její manžel Brad z Ameriky. Byl to herec a kaskadér a já byl přesvědčený, že mě zabije. Začal jsem kvůli tomu chodit i na karate, obličej jsem měl z těch tréninků zmalovaný jak zebra,“ svěřil se Juraj Jakubisko.

„Olga uměla perfektně mluvit, být přirozená, což je ve filmu šíleně těžké. A uměla plakat vlastní slzy. Kdyby neodešla do Ameriky, točil bych dál s ní,“ dodal.

Manžela si uloupila

Jenže Olga odešla, „jednou nohou“ tam ostatně žila celou dobu jejich poměru. I když manželství s Harrisem bylo už passé, měla díky němu otevřené dveře do Hollywoodu. A taky k další osudové lásce.

S tou se seznámila díky přátelství s Milošem Formanem (†86), který ji tehdy vzal na večeři k Barbře Streisand. Olga ucítila příležitost, koupila si za pár dolarů kratičké šortky a průsvitnou blůzku a vyrazila. 

Slavná hollywoodská herečka posadila Olgu vedle svého tehdejšího partnera Johna Calleyho (†81), šéfproducenta Warner Bros a jednu z nejvlivnějších osobností filmového průmyslu.

John od toho okamžiku ze sexy blondýnky nespustil oči a Barbře dal záhy vale. Streisand zbyly jen oči pro pláč, když si John v roce 1972 odvedl Olgu před oltář a udělal z ní paní Calley. Jako k vlastní se choval i k její dceři Sabrině.

Dnes žije v osamění

Kdo by čekal, že Olga zatoužila po kariéře hollywoodské herečky, mýlil by se. Svůdná blondýna dala přednost luxusnímu životu po boku svého milovaného muže.

V jejich domě v Beverly Hills je navštěvovaly hvězdy jako Clint Eastwood (88), Robert Redford (82) či Paul Newman (†83). Společně s chotěm si užívali jeden druhého a blahobytu, o kterém se ještě před pár lety mohlo Olze jen zdát.

Manželství sice skončilo po dvaceti letech rozvodem, ale rozešli se jako přátelé. Krásná Češka neměla o muže nouzi ani poté, soukromí si však přísně střeží a na veřejnosti se neukazuje.

„Žiju sama. Chlapa v domácnosti už nechci, jinak ale jo. Žít s chlapem, to je jen pro mladé,“ svěřila se před časem.

Dnes žije střídavě v Praze a ve svém domě v Los Angeles.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:45 neděle 8. března 2020. Anketa je uzavřena.

 • Super
  52
 • Cože
  48
 • Sladký
  46
 • Tvl
  46
 • Haha
  43
 • Trapas
  42