Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Nemilé dětství Jiřího Lábuse: Matka ho zamykala a zesměšňovala

Ano, jediný Jiří by si ten akvaaerobik rád střihl! | foto: Herminapress

Za pár týdnů oslaví nejznámější svobodný mládenec českého showbyznysu Jiří Lábus sedmdesáté narozeniny, ale moc důvodů k úsměvu nemá. Kdyby mohl, spoustu věcí by zřejmě udělal jinak.

Přestože už byl dospělý, jeho maminka, která pracovala jako zdravotní sestra, v něm stále viděla svého malého Jiříčka. „Můj bratr odešel z domova velmi brzy a já byl neustále pod dohledem. Když mi bylo pětadvacet, šel jsem s mámou do Domu módy a ona tam prodavačkám řekla: ‚Tady kabát pro chlapce.‘ Myslel jsem, že mě raní mrtvice, jaký to byl trapas,“ zavzpomínal s odstupem let.

Místo toho, aby se osamostatnil, však stále bydlel s rodiči, čímž posiloval jejich vliv. Ti trvali na tom, že dokud bude žít pod jejich střechou, musí je poslouchat na slovo. Jednou na Silvestra ho například zamkli doma, aby nemohl jít ven bavit se s kamarády. „Na protest jsem otevřel okno a začal vyhazovat peníze ven. Ani to je ovšem nepřesvědčilo. Nikam mě stejně nepustili,“ dodal.

Rodina mu zkazila vztahy

Některé věci ho doháněly až k šílenství. A smůlu měl i v lásce. I když i v tom měla tak trochu prsty jeho rodina. „Jednou se mi rýsoval vážný vztah, ale když babička té dívce sdělila, že co je maminka v lázních, prý piju krásně mléko, bylo po všem,“ vylíčil Lábus.

Dnes si tak čím dál častěji uvědomuje, že rozhodnutí neoženit se a nemít potomky nebyla možná nejšťastnější volba. Nejvíce ho děsí pomyšlení, že se o něho v případě vážného onemocnění nebude mít kdo postarat. Proto si všechny vydělané peníze pečlivě šetří na horší časy. Dobře ví, že pomoc si bude muset zaplatit. 

„Chci mít finanční prostředky k tomu, abych si mohl dovolit nějaký ústav s nadstandardní péčí, kde se o mě, až nebudu moct, dobře postarají. Z blízkých a kamarádů nechci nikoho otravovat. Vím, jaké to bylo trýznivé pro mého otce (trpěl Parkinsonovou chorobou, pozn. red.), který se stále omlouval za to, když jsem mu pomáhal. Já mu říkal, že je to přirozené, ale on to tak nebral,“ uvedl herec.

Fotogalerie

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz