Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Marta Skarlandtová: Je úleva, že nikomu v televizi nic není do toho, kolik vykouřím a co mám na sobě

Marta Skarlandtová | foto: Expres.cz

Před rokem 1989 patřila Marta Skarlandtová (73) mezi nejpopulárnější televizní hlasatelky. Jako jedna z mála ovládala tři cizí jazyky – angličtinu, němčinu a částečně italštinu. Dnes už moderování považuje za uzavřenou kapitolu svého života.

Bývalá televizní hlasatelka a moderátorka Marta Skarlandtová se narodila 12. února 1948 v Hranicích na Moravě ve známé rodině Heinů, která před válkou vlastnila sodovkárnu. Dnes byste ji tam ovšem už nenašli, protože místo ní stojí komín s čapím hnízdem. Martin otec byl právník a měl spoustu zájmů, od literatury přes jazz až po tenis a box.

Její bratr Milan Hein je málo známý herec a majitel malého pražského Divadla Ungelt, spolupracovali spolu například na televizním pořadu Nedělní ráno či v Jaksinaruby. S bratrem má velice blízký vztah, dokonce jí jako první prozradil, že je gay. Ona ho pak chránila před otcem i okolím. V roce 1975 se Marta vdala za Zdeňka Skarlandta, kytaristu skupiny Waldemara Matušky KTO, tedy Kamarádi táborových ohňů. 

Kariéru začala na Štědrý den

Skarlandtová začínala v ostravském studiu Československé televize jako hlasatelka a konferenciérka, jak se tenkrát říkalo moderátorkám. Před kamerou stála poprvé den před Štědrým dnem roku 1965. Specializovala se na vícejazyčné moderování mezinárodních společenských akcí, vystudovala totiž překladatelství a tlumočnictví.

Bývalá hlasatelka Marta Skarlandtová působí také jako předkladatelka.

Ovládá perfektně angličtinu, němčinu a částečně i italštinu. Její kariéra hlasatelky v Ostravě trvala pouze půl roku, protože po maturitě odešla studovat do Prahy.

Přečetli jste jen část článku. Pokračujte s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat

   Vezmeme vás na titulní stranu
   Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
   • schránka
   • Přihlásit Můj účet
   EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • Speed
  • jít naiDNES.cz