Pátek 7. srpna 2020, svátek má Lada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Karel Roden aktérem promlčené vraždy. Ve filmu si zahraje i kreslíř TMBK

Karel Roden během natáčení Promlčena | foto: DonArtExpres.cz

Startuje natáčení krimithrilleru Promlčeno s Karlem Rodenem v hlavní roli. Hlavním tématem připravovaného dramatu je promlčení vraždy. Celovečerní film režiséra Roberta Sedláčka (seriál První století) se dotýká tématu viny a odpuštění, kde hlavní hrdina svádí vnitřní boj se svědomím. Snímek zároveň otevírá společenské téma promlčenosti těžkých zločinů.

Radek se po dvaceti letech vrací na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vyrovnal se svou minulostí. Ta netuší, že se sama stane součástí pochmurného příběhu, do něhož v jednu chvíli zasáhne i pražská kriminálka... Tolik krátká synopse k novému filmu Roberta Sedláčka.

O Rodenovi je všeobecně známo, že si své role pečlivě vybírá. Postava vnitřně rozpolceného muže s temnou minulostí zřejmě byla pro našeho nejobsazovanějšího herce jasná volba.

Jeho hereckým protipólem je talentovaná Barbora Bočková, která při castinzích s přehledem předčila své zkušenější herecké kolegyně. Zatímco Roden bude točit nejčastěji v autě, Bočková stráví většinu času před kamerou ve studiu rádia.

Vladimír Kratina spolu s Karlem Jirákem si užijí natáčení na policejní stanici a Vilma Cibulková s Denisou Barešovou se představí jako matka s dcerou, jejichž životy se rázem obrátí vzhůru nohama.

Vladimír Kratina během natáčení Promlčena.

Vladimír Kratina během natáčení Promlčena

Ve studiu se coby moderátorský kolega Barbory Bočkové představí Michal Holán. Ve filmu se objeví také známí influenceři. Hosta ve vysílání si zahraje Tomáš Břínek (TMBK). Na recepci rozhlasu se zabydlí sportovkyně a youtuberka Barbora Votíková a v roli messengera diváci uvidí youtubera Vladislava Kadlece (Vláďa Videos).

Všichni herci vykreslí kriminální příběh postavený na reálných základech. Jedná se o případ promlčených vražd, které nenávratně ovlivnily mnoho životů.

„Jsem přesvědčen, že točit filmy na motivy důležitých společenských témat je budoucností kinematografie. Promlčení vraždy i dalších trestných činů je právě jedním z nich,“ vysvětluje producent Jiří Tuček důvod, proč se rozhodl zpracovat právě toto ožehavé téma.

Karel Roden během natáčení Promlčena.

Karel Roden během natáčení Promlčena.

Kromě uměleckého pojetí má film ambici otevřít společenské téma promlčených vražd. V Česku jsou desítky nedořešených násilných zločinů, většinou z důvodu nedostatku důkazů, ale také kratší promlčecí lhůty, které se většinou pohybují pod evropským průměrem.

Také na čin a jeho pachatele se zapomíná, společnost nepociťuje potřebu jej potrestat po takové době. Dalším argumentem je předpoklad, že se viník napravil.

Producent filmové společnosti DonArt Jiří Tučer a režisér Robert Sedláček s...

Producent filmové společnosti DonArt Jiří Tuček a režisér Robert Sedláček s realizačním týmem pročítají scénář filmu Promlčeno.

Coby režiséra, který takové téma zhmotní, si Jiří Tuček vybral Roberta Sedláčka, jenž je na poli podobných filmů kovaný a dovedl námět Mirka Veselého rozpracovat v napínavé komplexní dílo.

„Od produkce jsem dostal nabídku napsat a zrežírovat film, jehož téma je mi vlastní. Témata, na kterých pracuji, si vždy pečlivě vybírám, zde jsem neváhal ani minutu,“ dodává režisér Robert Sedláček.

Celovečerní film Promlčeno vstoupí do kin začátkem příštího roku.

Fotogalerie

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Pátek 7. srpna 2020, svátek má Lada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz