Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz

Gottova bývalá milenka Tejkalová: Máma se o našem románku dozvěděla z bulváru

Karel Gott a jeho dávný románek | foto: koláž Expres.cz

Monika Tejkalová (50) byla pod dívčím jménem Vořechovská v devadesátých letech úspěšnou modelkou, tančila v doprovodné skupině Jiřího Korna (70) a objevila se i v řadě slavných videoklipů. Především ale prožila tajný roční vztah s Karlem Gottem (79).

Nakrátko ostříhaná dívka s porcelánovou pletí a pihami byla na mole mezi ostatními nepřehlédnutelná. Monika dokonale splňovala ideál krásky z počátku devadesátých let a neodolalo jí mnoho slavných mužů. 

Karel Gott však měl to štěstí a na víc než rok ji ulovil. Pak se ale Monika rozhodla odejít ze showbyznysu a usadila se na malém městě, v němž vyrostla.

Dnes je úspěšnou vizážistkou, má svou rodinu, báječného partnera a na necelé dva roky strávené po boku slavného Karla si ani nevzpomene.

Stát se modelkou je sen mnoha dívek a žen. Jak jste se k té profesi tehdy dostala?

Byla to náhoda. Po střední škole jsem se nedostala na práva, a tak jsem šla pracovat do Prahy. Prodávala jsem v Tuzexu, protože jsem uměla jazyky. Na to se u nás doma dost dbalo. Tam si mě všimla návrhářka Táňa Kovaříková a začala jsem s přehlídkami. Pak přišlo focení, tancování a další. Modeling nebyla práce na plný úvazek. Normálně jsem dál dělala v Tuzexu.

A vaše titulní strana časopisu Voják? Jak to, že jste na ní s Martinem Dejdarem?

Martin ke mně chodil do Tuzexu. Zrovna fotil s modelkou a já se k tomu připletla. „Jé, to je moje prodavačka,“ volal na mě a vysvětlil fotografovi, že mě na fotce chce. Ta druhá holka byla dost naštvaná, což je na snímku i vidět.

Na obálce televizního magazínu.

Na obálce televizního magazínu (vpravo)

Vaši kariéru modelky přerušila autonehoda.

Bylo to moc ošklivé. Nakonec jsem se dala dohromady. Nasměrovalo mě to jinam.

Myslíte k tanci? Prý vás objevila Kateřina Kornová.

Návrhářka Táňa Kovaříková mě poslala asi po půl roce po té havárii ke Kačence. Tam jsem udělala pohybové zkoušky a pak jsem se setkala s Jiřím Kornem. Ten mi později řekl, že už jen kvůli těm pihám mě bere.

A to byl váš sen?

Jako dítě jsem si hrála na Korna a žrala ho, co všechno uměl, ale jelikož jsem trošku dřevo, stepovat jsem se nenaučila, i když jsem to zkoušela i později v dospělosti. Když jsem se ke Kornovi dostala, byl to vrchol a nic víc jsem ani nepotřebovala. Viděla jsem ho živého a to dítě ve mně nadskakovalo radostí. Děsně jsem se té první schůzky bála, ale stres opadl, jak mi řekl, že ty moje pihy jsou super. Vlastně díky němu jsem odbourala svůj velký komplex. Do té doby se mi dost všichni posmívali „bledule pihatá“ a ještě jsem na tu dobu měla divné jméno a příjmení.

A tam jste se seznámila s Gottem?

Stalo se to na jednom natáčení, kde jsme vystupovali s Jirkou Kornem. Měla jsem na sobě takový přiléhavý trikot, i když jsem vždycky byla holka krev a mlíko. Pamatuji si, že nejdřív prošel kolem mě, ani jsem nevěděla, že je to on, ale věděla jsem, že je to někdo. Jeho kouzlo osobnosti bylo strašně silné, až mě zamrazilo. Věděla jsem, že si mě všiml. Požádal mě o číslo, ale já jsem ho odbyla s tím, že si mě má najít v telefonním seznamu. Byla jsem vlastně dost drzá. Musel se snažit, vlastně ani nevím, kde to číslo nakonec získal.

O Monice a Karlovi se spekulovalo už dávno.

O Monice a Karlovi se spekulovalo už dávno.

Co na váš vztah říkali rodiče? Přece jen jste byla o mnoho let mladší než on.

Maminka se to, bohužel, dozvěděla z bulváru. Pamatuji si to přesně, protože jsem jezdila domů na víkendy. Jednou když jsem k ní dorazila do práce, stála s rukama v bok uprostřed obchodu, kde prodávala, v ruce držela noviny a ptala se mě, jestli jí to nechci vysvětlit? Nejdřív jsem nevěděla co. Pak mi řekla, jestli si nemyslím, že by Karel byl spíš vhodnější partner pro ni než pro mě. Ale to můj vztah k němu jen prohloubilo.

Bylo to vážné?

Dost času trávil na cestách, protože hodně koncertoval. Volali jsme si, ale nebydleli jsme spolu. On měl dům na Bertramce, já v žila v podnájmech. Později jsem v bulváru četla, že žádná z jeho slečen u něj nezůstávala přes noc. Musela jsem se smát. Karel byl normální chlap, žádný podivín. Asi na mě žárlil, když byl v zahraničí, ale neměl důvod. Jak se rozkřiklo, že jsem ta „Gottova bláznivá tanečnice od Korna“, nikdo si nic nedovolil. Prožila jsem s ním navíc jedny krásné Vánoce. To je hezká vzpomínka, ke které se ale už dneska nevracím.

Na obálce televizního magazínu.

Co jste mu dala za dárek?

Bylo dost složité to vymyslet. Měl všechno. Dala jsem mu parfém a desku.

A co jste dostala vy?

Byl velkorysý. Dal mi nádherné hodinky, ale až časem jsem zjistila, jak jsou vzácné. I když to s Karlem nebylo tak dlouhé, hodně jsem se od něho naučila a vzala si do života už jen to, že muž se má k ženě chovat s respektem a dávat jí pocit výjimečnosti. A musí umět ženu rozesmívat.

Proč se Karel a Monika rozešli a co dnes dělá bývalá modelka, to se dočtete v aktuálním čísle časopisu Rytmus života.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 5. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  94
 • Haha
  52
 • Trapas
  49
 • Sladký
  48
 • Cože
  46
 • Tvl
  42

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz