Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Koketuje s myšlenkou na osvojení děťátka

Jitka s partnerem Lukášem v Karlových Varech | foto: Profimedia.cz

Ačkoliv si Jitka Schneiderová se svým partnerem Lukášem Pitterem (41) užívají bohatství a luxusu, to nejdůležitější jim schází. Nerozbije jejich idylický vztah touha po miminku?

Vztahy, kdy je žena starší než její partner, už v dnešní době nevzbuzují takové emoce jako v minulosti. Stejná situace potkala i Jitku Schneiderovou, která našla lásku po boku o šest let mladšího muže. Otázkou ale je, zda její šestiletá romance s milionářem Lukášem Pitterem nenápadně nesměřuje k nevyhnutelnému konci. Co by mohlo dosud idylický pár rozdělit? Nenaplněná touha po dítěti!

Jitka bezpochyby patří mezi nejpůvabnější herečky u nás. Není proto divu, že její postel takřka nikdy nezela prázdnotou. „Párkrát jsem single byla, ale bylo to vždycky jen pár měsíců,“ přiznává herečka pro časopis Maminka, že o nápadníky neměla nouzi. „Nikdo nechce být sám. Samota je hrozná věc. Samota je skvělá, když někoho máte, když si můžete dopřát chvíli být sami, ale víte, že někde je někdo, kdo s vámi souzní,“ říká herečka, jejíž srdce si získal právě Lukáš s duší snílka a umělce, z jehož vlastností ona vyzdvihuje hlavně: „Nadhled, klid a že je občas doma.“ 

Jenže někdy ani to nestačí.

Nedokázala by žít bez chlapa

Není tajemstvím, že podnikatel zatím nezplodil svého pokračovatele rodu. I přesto, že si skvěle rozumí s Jitčinou dcerou Sofií Annou (15), které je za ta léta skoro druhým tatínkem, snad jako každý muž patrně touží po potomkovi vlastní krve. To ale v tomto případě může znamenat konec jejich velké lásky.

Lukáš roli otce zvládá skvěle

Jitka by Lukášovi možná ráda dala dítě. Ostatně už v roce 2017 médii proletěla zpráva o jejím údajném těhotenství. Herečka ji však popřela. Dodnes se neví, jak to vlastně bylo... Ačkoli je v dnešní době trend rodit děti na hraně padesátky, lékaři to nedoporučují. Je to hazard nejen se zdravím miminka, ale také maminky. Snad právě proto herečka koketuje s myšlenkou na osvojení děťátka. Nepřitlačil ji náhodou Lukáš ke zdi? Buďto potomek, i když třeba nevlastní, nebo rozchod... Asi málokdo by se mu mohl divit. A Schneiderová najednou naznačuje, že se možnosti adopce či pěstounství nebrání. 

„Zatím odpovídám, že nevím,“ nechává si otevřená zadní vrátka. Ostatně už téměř deset let je patronkou nadace Hledáme rodiče. Jejím cílem je, aby každé opuštěné dítě nalezlo skutečný domov v pěstounské rodině namísto života v ústavu.Díky platným zákonům to není snadné, ale bojujeme. Doufám, že legislativa získá brzy novou podobu podporující tyto děti,“ rozpovídala se o svých přáních na iDNES.cz Jitka.

Aktérka Anatomie života si dobře uvědomuje, jak je rodina nenahraditelná. „Se Sofinkou si často říkáme, jaké máme štěstí, že se navzájem máme,“ říká Jitka, jež cítí velkou vděčnost za svou dceru. „Dítě pro mě nebylo řešením něčeho, ale vyústěním lásky a vztahu. Pro mě bylo dítě láska. Přišla návštěva, která už nikdy neodejde. Tedy jednou jo, ale ve mně už nikdy,“ popisuje vztah s bývalým manželem Davidem Švehlíkem (47), s nímž zplodila dceru. Zatím to tak trochu vypadá, že si Lukáš během mnohaleté známosti plod lásky „nezasloužil“. 

„Mně to vždycky trvá dlouho, musí to uvnitř dozrát. Když mám uvnitř nějakou pochybnost, tak to neudělám,“ popisovala svou složitou povahu Jitka. Jenže roky utekly jako voda a Schneiderová si třeba vůbec neuvědomila, že brzy může být pozdě.

Adopce jako řešení bezvýchodné situace

Snad i kvůli absenci vlastního dítěte Lukáš tolik přilnul k neopomenutelnému členovi rodiny, fence Bíbí, kterou si pár společně pořídil na začátku vztahu. Dost možná je částečnou záplatou Lukášovy touhy být tátou. Nejenže s ní tráví spoustu času, ale také je mu věrnou parťačkou na dovolených. Lukáš se na své sociální síti chlubí jejími fotkami od moře i z hor. Přitom není úplně běžné brát mazlíčky všude s sebou. Je evidentní, že k ní má skutečně blízko. Bude mu to ale i nadále stačit?

Vždyť má nejvyšší čas, aby založil vlastní rodinu. A pokud nedojde na adopci, byl by zázrak, kdyby se mu to podařilo. Zvolí lásku k partnerce, nebo si nedokáže odepřít otcovskou roli?

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat

   Vezmeme vás na titulní stranu
   Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
   • schránka
   • Přihlásit Můj účet
   EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • Speed
  • jít naiDNES.cz