Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Jiřina Bohdalová: Pravda o životě s milionářem. Bylo to seznámení, které stálo za to

Vedle Ľubomíra Focka jen září. | foto: Profimedia.cz

Zatímco jiné ženy by možná byly oslněny především miliony, které si slovenský podnikatel vydělal, herečce záleží na jeho dobrém srdci, jemné povaze a společném souznění.

„Ačkoli mi dnes připadá, že Jiřinku znám celou věčnost, není tomu tak. Samozřejmě, znal jsem ji a obdivoval stejně jako všichni ostatní z jejích úžasných rolí v desítkách filmů, divadelních her a televizních inscenací,“ vysvětluje s viditelným zápalem a nadšením úspěšný podnikatel Ľubomír Focko v knize Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová.

Poprvé se se svým idolem setkal v roce 1994, když jejich společný kamarád Jiří Pomeje (†54) slavil své kulaté třicáté narozeniny. Tehdy ji však jen obdivně pozoroval zpovzdálí a netroufal si ji oslovit, protože nevěřil, že by o jeho společnost někdo tak úžasný a božský, jako je právě Jiřina, stál. Přesto mu však stále nešla z hlavy a myslel na ni čím dál častěji. 

A když se naskytla příležitost a ocitli se spolu řízením osudu na soustředění fotbalové Amfory v Dubaji, plně se chopil své příležitosti. „A bylo to opravdu seznámení, které stálo za to. Měl jsem tu čest učit ji jezdit na vodním skútru,“ vzpomíná pobaveně Focko, který však v zápalu předvádění, že je ten skutečný muž pro život, který všechno umí, všechno zná, náš herecký poklad málem utopil! Bohdalová totiž kvůli neopatrné jízdě spadla do vody a „polykala andělíčky“.

„Ale právě toto nestandardní seznámení nás velice sblížilo. Od té doby jsme si nablízku nejen při zájezdech a dalších akcích Amfory. Je mi ctí, že mohu být Jiřince kamarádem, společníkem, partnerem,“ vysvětluje skromně milionář, který jednoduše nemůže zapřít fakt, že jednu z prvních dam českého filmu chová hluboko ve svém srdci. Ostatně, stejně jako ona jeho. 

Při pohledu na charismatického, o třiadvacet let mladšího vysportovaného Ľubomíra, který je neustále dobře naladěn, má široký kulturní a politický přehled, skvělé vychování a gentlemanství v krvi, není vůbec žádného divu.

Osud jí dopřál muže, vedle něhož rozkvetla

Však vedle něj Jiřina rozkvetla jako podzimní růže a naplno si užívá jeho milé a vítané společnosti. Ať už jsou spolu vídáni na akcích, pokud covidová situace dovolí, na dovolených, či jen na dobrém jídle v restauraci. Stále si mají co vyprávět, pořád se mají čemu smát a obohacovat se navzájem.

„Hodně jsme si sedli lidsky, těžko to popsat... Je to příjemný, milý, chytrý, vzdělaný člověk. Super vaří, můžu se s ní bavit o všem,“ vyzdvihuje kvality Bohdalové očividně zamilovaný Focko, který na svou partnerku nedá dopustit.

Ačkoli se někomu může zdát jejich vztah věkově nevyrovnaný, herečka je natolik vitální, silná a má mladistvého ducha, díky kterému jí neustále koukají z očí čertíci, že vlastně ta propastná léta, co je dělí, vnímají jen všichni ostatní, nikoliv však oni dva.

„Doufám, že bude stále tak noblesní, přitažlivá žena, vynikající člověk a energická královna českého herectví,“ přeje si s lišáckým úsměvem podnikatel, který se pochlubil tím, že se mu ještě nikdy v žádném jiném vztahu kromě tohoto s Jiřinou nepodařilo, aby se s partnerkou na všem shodli a vnímali úplně stejně. O to víc si prý jejich něžné lásky, založené na hluboké lidské úctě a obdivu, váží a považuje si, že mu ji osud na stará kolena ještě dopřál.

Jejich vzájemný vztah je velmi hluboký

„Máme se velice rádi, jsme spolu hrozně rádi, ale nehledejte v tom nic jiného. Ale jako ženská se mi líbila už odmala, byl to ten typ usměvavé, energické ženské, jaké se mi líbí,“ vysvětluje zamilovaně Ľubomír, jehož si velmi oblíbila i Bohdalové dcera Simona Stašová (65), stejně jako Jiřinu si zase zamilovali Ľubomírovi synové, se kterými, když byli malí, jezdili často na dovolenou.

„Fungovali jsme jako rodina a fungujeme tak dobře. Jiřina jako partnerka je úplně super!“ uzavírá nadšeně Ľubomír.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Svět
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz