Čtvrtek 13. května 2021, svátek má Servác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Jiřina Bohdalová: Pravda o životě s milionářem. Bylo to seznámení, které stálo za to

Vedle Ľubomíra Focka jen září. | foto: Profimedia.cz

Zatímco jiné ženy by možná byly oslněny především miliony, které si slovenský podnikatel vydělal, herečce záleží na jeho dobrém srdci, jemné povaze a společném souznění.

„Ačkoli mi dnes připadá, že Jiřinku znám celou věčnost, není tomu tak. Samozřejmě, znal jsem ji a obdivoval stejně jako všichni ostatní z jejích úžasných rolí v desítkách filmů, divadelních her a televizních inscenací,“ vysvětluje s viditelným zápalem a nadšením úspěšný podnikatel Ľubomír Focko v knize Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová.

Poprvé se se svým idolem setkal v roce 1994, když jejich společný kamarád Jiří Pomeje (†54) slavil své kulaté třicáté narozeniny. Tehdy ji však jen obdivně pozoroval zpovzdálí a netroufal si ji oslovit, protože nevěřil, že by o jeho společnost někdo tak úžasný a božský, jako je právě Jiřina, stál. Přesto mu však stále nešla z hlavy a myslel na ni čím dál častěji. 

A když se naskytla příležitost a ocitli se spolu řízením osudu na soustředění fotbalové Amfory v Dubaji, plně se chopil své příležitosti. „A bylo to opravdu seznámení, které stálo za to. Měl jsem tu čest učit ji jezdit na vodním skútru,“ vzpomíná pobaveně Focko, který však v zápalu předvádění, že je ten skutečný muž pro život, který všechno umí, všechno zná, náš herecký poklad málem utopil! Bohdalová totiž kvůli neopatrné jízdě spadla do vody a „polykala andělíčky“.

„Ale právě toto nestandardní seznámení nás velice sblížilo. Od té doby jsme si nablízku nejen při zájezdech a dalších akcích Amfory. Je mi ctí, že mohu být Jiřince kamarádem, společníkem, partnerem,“ vysvětluje skromně milionář, který jednoduše nemůže zapřít fakt, že jednu z prvních dam českého filmu chová hluboko ve svém srdci. Ostatně, stejně jako ona jeho. 

Při pohledu na charismatického, o třiadvacet let mladšího vysportovaného Ľubomíra, který je neustále dobře naladěn, má široký kulturní a politický přehled, skvělé vychování a gentlemanství v krvi, není vůbec žádného divu.

Osud jí dopřál muže, vedle něhož rozkvetla

Však vedle něj Jiřina rozkvetla jako podzimní růže a naplno si užívá jeho milé a vítané společnosti. Ať už jsou spolu vídáni na akcích, pokud covidová situace dovolí, na dovolených, či jen na dobrém jídle v restauraci. Stále si mají co vyprávět, pořád se mají čemu smát a obohacovat se navzájem.

„Hodně jsme si sedli lidsky, těžko to popsat... Je to příjemný, milý, chytrý, vzdělaný člověk. Super vaří, můžu se s ní bavit o všem,“ vyzdvihuje kvality Bohdalové očividně zamilovaný Focko, který na svou partnerku nedá dopustit.

Ačkoli se někomu může zdát jejich vztah věkově nevyrovnaný, herečka je natolik vitální, silná a má mladistvého ducha, díky kterému jí neustále koukají z očí čertíci, že vlastně ta propastná léta, co je dělí, vnímají jen všichni ostatní, nikoliv však oni dva.

„Doufám, že bude stále tak noblesní, přitažlivá žena, vynikající člověk a energická královna českého herectví,“ přeje si s lišáckým úsměvem podnikatel, který se pochlubil tím, že se mu ještě nikdy v žádném jiném vztahu kromě tohoto s Jiřinou nepodařilo, aby se s partnerkou na všem shodli a vnímali úplně stejně. O to víc si prý jejich něžné lásky, založené na hluboké lidské úctě a obdivu, váží a považuje si, že mu ji osud na stará kolena ještě dopřál.

Jejich vzájemný vztah je velmi hluboký

„Máme se velice rádi, jsme spolu hrozně rádi, ale nehledejte v tom nic jiného. Ale jako ženská se mi líbila už odmala, byl to ten typ usměvavé, energické ženské, jaké se mi líbí,“ vysvětluje zamilovaně Ľubomír, jehož si velmi oblíbila i Bohdalové dcera Simona Stašová (65), stejně jako Jiřinu si zase zamilovali Ľubomírovi synové, se kterými, když byli malí, jezdili často na dovolenou.

„Fungovali jsme jako rodina a fungujeme tak dobře. Jiřina jako partnerka je úplně super!“ uzavírá nadšeně Ľubomír.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat

   Vezmeme vás na titulní stranu
   Čtvrtek 13. května 2021, svátek má Servác
   • schránka
   • Přihlásit Můj účet
   EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • Speed
  • jít naiDNES.cz