Středa 26. února 2020, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Ivana Jirešová vyhrála soud o dceru, ale ta jí vzápětí utekla k otci

Ivana Jirešová s dcerou Sofií | foto: Expres.cz

Vítězství s hořkou pachutí... Tak vnímá Ivana Jirešová (42), že po letech tahanic získala dceru Sofii Fridu (14) do výhradní péče. Redakce získala exkluzivní informace, co se stalo!

Dlouhých jedenáct let bojovala Ivana Jirešová jako lvice, aby mohla mít svou dceru ve výhradní péči. Sofie Frida totiž pendlovala mezi rodiči a dvěma domovy, protože soud Ivaně Jirešové a otci holčičky Ondřeji Höppnerovi (54) nařídil střídavou péči. S ní ale herečka bytostně nesouhlasila.

Před nedávnem se ale zdálo, že Jirešová konečně vyhrála. Sofii podle zákona totiž získala do výhradní péče, ačkoliv znalecký posudek chtěl výlučnou péči otce.

Když došlo na téma muži, najednou znejistěla.

Když došlo na téma muži, najednou znejistěla.

Vztah dcery a matky je složitý

„Opět se mi potvrdilo, že je život někdy fakt šaráda. Strašně moc jsem se snažila vyplnit její přání, aby bydlela jen u mě, a když se tak po jedenácti letech stane, je z ní teenager se vším všudy,“ uvedla herečka.

„Upřímně, vztah dospívající dcery a matky je složitá, náročná záležitost, obzvlášť když v domácnosti chybí mužská ruka. Snad to obě ve zdraví přežijeme,“ naznačila Ivana, že soužití s puberťačkou není žádný med.

Ivana Jirešová s dcerou Sofií

Ivana Jirešová s dcerou Sofií

Soudním tahanicím je už konec

Radost z vítězství ale netrvala dlouho. Z malé holčičky se stala typická puberťačka a harmonie mezi ní a maminkou tím utrpěla. Sofie se proto sbalila a utekla k otci, na rozhodnutí soudu nehledě.

Jirešová redakci potvrdila: „Teď v současné době je opravdu u táty, protože chce. Je to pro ni teď svoboda. Necháváme to na ní, jak se Sofinka rozhodne a jak jí to vyhovuje. Její táta bydlí v centru města a já na okraji. Vzhledem k jejím aktivitám a kamarádům je to pro ni lepší. Hlavně jí spadl kámen ze srdce, že už nic nemusí, nehrozí nám pokuty (za nedodržení pravidel střídavé péče, pozn. red.), takže všechno je teď, jak sama cítí.“

Höppner

Ondřej Höppner

Hlavním důvodem rozepří mezi Jirešovou a její dcerou je zřejmě povolání, které si Sofie vybrala. Chce se totiž stát herečkou. Přestože chodí teprve do osmé třídy, pilně se připravuje na přijímací zkoušky na konzervatoř.

„Všechno si vyřídila sama. Já jí v tom pomáhat nebudu. Protože jako každý herec vím, co tohle povolání obnáší,“ řekla nám na rovinu Jirešová. 

U tatínka ale holčička našla ohledně svého snu naprosté pochopení. „Sofie by ráda herectví. V lednu ji čekají zkoušky a bylo by by fajn, kdyby uspěla. Když ne, svět se nezboří,“ prozradil pyšný tatínek Höppner.

Co se týče společného bydlení, byl ale skoupý na slovo. „Já dělám všechno v zájmu dítěte. Je třeba myslet na to, že jsou vždycky rodiče dva. Já si hlídám, aby byla s oběma rodiči i prarodiči, a navíc s mladší sestrou,“ řekl nám bývalý novinář, který má ještě jednu dceru z dalšího vztahu.

Sofie tak alespoň není mezi dospělými úplně sama. „Fungují spolu jako ségry a to je hrozně důležité,“ dodal Höppner. 

Zdá se, že Jirešová musí chtě nechtě spolknout hořkou pilulku a s rozhodnutím své dcery se smířit. A jako milující matka jej respektovat...

Fotogalerie

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Středa 26. února 2020, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz