Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Dominika Gottová: Zatímco ona nemá nic, Ivaně spadne do klína úplně vše! Začne válka o dědictví?

Karel Gott s manželkou Ivanou | foto: Profimedia.cz

Všemi milovaný Mistr odešel více než před měsícem do uměleckého nebe. Jeho blízcí však musí truchlit jen ve svých srdcích a bezodkladně řešit svízelné dědické řízení.

I vrabci na střeše si cvrlikají, že mezi manželkou Karla Gotta Ivanou a jeho nejstarší dcerou Dominikou nikdy nepanovala žádná velká láska, upřímné přátelství a hluboká sounáležitost.

Není se však ani čemu divit. Vždyť obě dámy, které jsou vrstevnice, spolu musely zřejmě alespoň podvědomě soupeřit o Mistrovu lásku a přízeň. A v takovém ovzduší, plném skryté přetvářky, probleskující nenávisti a houstnoucího napětí, může jen těžko vzniknout silný vztah macechy s nevlastní dcerou.

Protože se však nemusely vídat příliš často díky tomu, že Dominika žije se svým mužem Timem Tolkkim ve Finsku, nikdy mezi nimi nevzniklo otevřené nepřátelství.

Veřejně se k sobě chovaly vždy korektně

A tak před Karlem, který vždy miloval všechny své blízké stejnou měrou, nebyl v případě potřeby problém udržet si glanc i tvář. Všem však bylo jasné, že zatímco Ivaně se zřejmě nezdál Dominičin životní styl plný alkoholu a prášků, stejně jako neschopnost čelit životu a postavit se na vlastní nohy bez ustavičné Karlovy podpory, Dominika zase možná v Ivaně viděla chladnou ambiciózní ženu, která si s jejím tatínkem začala hlavně kvůli jeho penězům a společenské prestiži.

A ačkoli se jejich vzájemná antipatie během dlouhých let, která Karel šťastně prožil po Ivanině boku, velmi obrousila a dámy na sebe po důkladném seznámení jistě změnily názor, stejně mezi nimi nejspíš zůstala určitá pachuť hořkosti. 

Karel Gott s nejstarší dcerou Dominikou Gottovou

Karel Gott s nejstarší dcerou Dominikou Gottovou

A to hlavně ze strany Dominiky, která se po smrti milovaného tatínka náhle octla bez jakékoliv ochrany a bezpečného přístaviště, jež pro ni Karel představoval. Vždy když potřebovala, jí pomohl, poradil, nabídl otcovskou náruč. Stejně jako ji vytáhl ze všech problémů a finančně zabezpečil. To všechno však s jeho odchodem skončilo.

Dominika totiž v roce 2015 podepsala před notářem a právníky dohodu, ve které se za jednorázové odstupné ve výši 100 tisíc eur vzdává po jeho smrti veškerých nároků na dědictví. A právě to je teď tím největším problémem.

Peníze jsou už dávno pryč a Dominika dobře vidí, že zatímco ona žije se svým psychicky nemocným manželem, kterého navíc živí, na pokraji bídy, Ivana si užívá luxusu na Bertramce a zdědí spolu s dcerkami miliardový majetek, který nedokážou ani při sebevětší snaze za celý život utratit.

Možná jí proto přijde nespravedlivé, že zatímco ona nemá nic, Ivaně spadne do klína úplně vše.

A tak dali s manželem hlavy dohromady, najali si právničku a vyrazili do boje o dědictví. Timo se ještě mezitím nechal slyšet: „Nemyslíme si, že je to fér. Sto tisíc eur – peníze, které dostala, jsou docela výsměch. Musí dostat víc. Budeme chtít dva miliony eur, nebo dům na Bertramce. Dům by nám stačil.“

A i když se Dominika od jeho slov distancovala, je zřejmé, že musí smýšlet podobně. Vždyť jsou manželé, žijí pod jednou střechou a spřádají spolu všechny sny a plány. Nicméně podle právníků nemá v podstatě žádnou šanci na úspěch.

„Zrušit dohodu se zůstavitelem, který nežije, nejde! Ale může uzavřít dědickou dohodu s vdovou a všemi sestrami – po dohodě s nimi,“ poradil Dominice nejvhodnější postup právník Michal Janík prostřednictvím Blesku.

Dominika na jeho návrh však překvapivě zareagovala: „Děkuji, ale tohle je bez šance.“ Čímž v podstatě potvrdila nepříliš ideální vztahy, které mezi ní a Ivanou panují.

Napětí bylo znát i během slavíkova pohřbu, kdy spolu dámy nepromluvily ani slovo a držely se od sebe celou dobu v uctivé vzdálenosti.

Protože je ale již jisté, že jedinou Dominičinou nadějí, jak se dostat k tatínkovým penězům, je pouze Ivana, bude muset spolknout svou hrdost a snažit se ji získat na svou stranu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:54 5. dubna 2020. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  142
 • Tvl
  93
 • Haha
  91
 • Super
  71
 • Cože
  67
 • Sladký
  67

Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat

   Vezmeme vás na titulní stranu
   Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
   • schránka
   • Přihlásit Můj účet
   EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz