Sobota 25. ledna 2020, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Dominika Gottová: Zatímco ona nemá nic, Ivaně spadne do klína úplně vše! Začne válka o dědictví?

Karel Gott s manželkou Ivanou | foto: Profimedia.cz

Všemi milovaný Mistr odešel více než před měsícem do uměleckého nebe. Jeho blízcí však musí truchlit jen ve svých srdcích a bezodkladně řešit svízelné dědické řízení.

I vrabci na střeše si cvrlikají, že mezi manželkou Karla Gotta Ivanou a jeho nejstarší dcerou Dominikou nikdy nepanovala žádná velká láska, upřímné přátelství a hluboká sounáležitost.

Není se však ani čemu divit. Vždyť obě dámy, které jsou vrstevnice, spolu musely zřejmě alespoň podvědomě soupeřit o Mistrovu lásku a přízeň. A v takovém ovzduší, plném skryté přetvářky, probleskující nenávisti a houstnoucího napětí, může jen těžko vzniknout silný vztah macechy s nevlastní dcerou.

Protože se však nemusely vídat příliš často díky tomu, že Dominika žije se svým mužem Timem Tolkkim ve Finsku, nikdy mezi nimi nevzniklo otevřené nepřátelství.

Veřejně se k sobě chovaly vždy korektně

A tak před Karlem, který vždy miloval všechny své blízké stejnou měrou, nebyl v případě potřeby problém udržet si glanc i tvář. Všem však bylo jasné, že zatímco Ivaně se zřejmě nezdál Dominičin životní styl plný alkoholu a prášků, stejně jako neschopnost čelit životu a postavit se na vlastní nohy bez ustavičné Karlovy podpory, Dominika zase možná v Ivaně viděla chladnou ambiciózní ženu, která si s jejím tatínkem začala hlavně kvůli jeho penězům a společenské prestiži.

A ačkoli se jejich vzájemná antipatie během dlouhých let, která Karel šťastně prožil po Ivanině boku, velmi obrousila a dámy na sebe po důkladném seznámení jistě změnily názor, stejně mezi nimi nejspíš zůstala určitá pachuť hořkosti. 

Karel Gott s nejstarší dcerou Dominikou Gottovou

Karel Gott s nejstarší dcerou Dominikou Gottovou

A to hlavně ze strany Dominiky, která se po smrti milovaného tatínka náhle octla bez jakékoliv ochrany a bezpečného přístaviště, jež pro ni Karel představoval. Vždy když potřebovala, jí pomohl, poradil, nabídl otcovskou náruč. Stejně jako ji vytáhl ze všech problémů a finančně zabezpečil. To všechno však s jeho odchodem skončilo.

Dominika totiž v roce 2015 podepsala před notářem a právníky dohodu, ve které se za jednorázové odstupné ve výši 100 tisíc eur vzdává po jeho smrti veškerých nároků na dědictví. A právě to je teď tím největším problémem.

Peníze jsou už dávno pryč a Dominika dobře vidí, že zatímco ona žije se svým psychicky nemocným manželem, kterého navíc živí, na pokraji bídy, Ivana si užívá luxusu na Bertramce a zdědí spolu s dcerkami miliardový majetek, který nedokážou ani při sebevětší snaze za celý život utratit.

Možná jí proto přijde nespravedlivé, že zatímco ona nemá nic, Ivaně spadne do klína úplně vše.

A tak dali s manželem hlavy dohromady, najali si právničku a vyrazili do boje o dědictví. Timo se ještě mezitím nechal slyšet: „Nemyslíme si, že je to fér. Sto tisíc eur – peníze, které dostala, jsou docela výsměch. Musí dostat víc. Budeme chtít dva miliony eur, nebo dům na Bertramce. Dům by nám stačil.“

A i když se Dominika od jeho slov distancovala, je zřejmé, že musí smýšlet podobně. Vždyť jsou manželé, žijí pod jednou střechou a spřádají spolu všechny sny a plány. Nicméně podle právníků nemá v podstatě žádnou šanci na úspěch.

„Zrušit dohodu se zůstavitelem, který nežije, nejde! Ale může uzavřít dědickou dohodu s vdovou a všemi sestrami – po dohodě s nimi,“ poradil Dominice nejvhodnější postup právník Michal Janík prostřednictvím Blesku.

Dominika na jeho návrh však překvapivě zareagovala: „Děkuji, ale tohle je bez šance.“ Čímž v podstatě potvrdila nepříliš ideální vztahy, které mezi ní a Ivanou panují.

Napětí bylo znát i během slavíkova pohřbu, kdy spolu dámy nepromluvily ani slovo a držely se od sebe celou dobu v uctivé vzdálenosti.

Protože je ale již jisté, že jedinou Dominičinou nadějí, jak se dostat k tatínkovým penězům, je pouze Ivana, bude muset spolknout svou hrdost a snažit se ji získat na svou stranu.

Fotogalerie

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Parkování zadarmo díky fíglu. Stačí si připlatit za vlastní espézetku

Češi parkující v centru Prahy na takzvaných modrých zónách zkoušejí fígl, jak nezaplatit za parkovné svého auta ani...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 25. ledna 2020, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz