Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

jít naiDNES.cz

Barbora Seidlová: Nelíbí si mi nátlak, že musím s někým být! Mnoha ženám to může pomoct

Bára Seidlová oblékla netradiční, leč velmi efektní a slušivé šaty z dílny Kláry Holanové. | foto: Tilen Vajt/ Pavel Dvořák/ Ladislav Křivan

Patří k málu známých žen, které se nezdráhají tvrdit, že život může být krásný a plnohodnotný i bez založení tradiční rodiny.

„V mém světě věk není důležitý, protože záleží na pocitu spokojenosti a štěstí, radosti a lásce k životu. Pokud život milujete, je to paráda. Nejen po čtyřicítce,“ tvrdí Barbora Seidlová, která v květnu oslaví už třiačtyřicáté narozeniny, avšak na rozdíl od jiných žen v tomto věku netrpí pocitem, že by jí cokoli utíkalo. Jmenovitě tedy manžel a rodina, což je palčivým problémem snad pro každou nezadanou ženu ve středním věku. Avšak Barbora je ve své zahleděnosti do sebe naprosto spokojená, protože si vystačí sama se sebou.

„Člověk když ráno vstane, tak je úplně novým člověkem a já se těším, jakou Báru potkám to další ráno,“ vysvětlila pro eXtra.cz herečka a dodala, že dle jejího názoru si člověk nejprve musí vybudovat láskyplný vztah sám k sobě, aby ho tak začali vnímat i druzí. Pak teprve prý může začít láskyplně vnímat i své okolí.

„Já si myslím, že je důležité, když je člověk spokojený a smířený sám se sebou,“ pokyvuje hlavou herečka, která ve své samotě našla styl života, který jí vyhovuje.

Naplňuje ji vztah, který si pěstuje k sobě samotné

Může se věnovat divadlu, natáčení, kamarádkám, svému psovi, ale také přírodě, procházkám, cestování či duchovnímu rozvoji, který ji zajímá. Rozhodně ji prý nikdy nepřepadl stesk a touha najít si partnera.

„Někdy mi vážně strašně vyhovuje, že jsem sama,“ libuje si Seidlová, která tak nese zodpovědnost jen sama za sebe a nemusí svůj život ani čas podřizovat potřebám a náladám někoho druhého.

„Já se ptám, proč si vlastně hledat ideálního partnera? Ono je krásné sdílet společně, ale je nás tady spousta. Nelíbí se mi ta manipulace a masáž společnosti, že za každou cenu musíme být s někým,diví se Bára, kterou bezmála uráží, když se jí věčně někdo ptá, jestli si už konečně našla nějakého chlapa nebo kdy si už pořídí dítě, protože za pár let by už pro ni mohlo být na mateřství pozdě.

„Ty stavy, kdy bych si řekla, že chci mít děti, ty jsem ještě neměla. Věřím, že to je krásné, ale není to téma, které by mě oslovovalo,“ říká herečka s tím, že tikot biologických hodin ji rozhodně v noci ze spánku neruší. Vadí jí ale náhled společnosti na nezadané a bezdětné ženy, na které je dosud pohlíženo skrz prsty, buď že se jim nepoštěstilo, nebo jako na sobecké kariéristky, pro které je práce více než rodina. Nic mezi tím.

Když je starší žena sama a bez muže, je to pro ni stigma

„Ženy jsou stále ještě manipulovány k tomu, aby se matkami staly. Všude kolem slyšíme vykřikovat, jak krásné je být matkou, nebo že nebýt matkou je prohra. Málokdy slyšíme skutečnou pravdu o tom, co matky prožívají. Věřím, že pro někoho může být krásné stát se matkou, zatímco pro jinou ženu je krásné matkou nebýt,“ vysvětluje pro Novinky.cz Seidlová, která doufá, že se tento zastaralý názor na single ženy bez závazků brzy změní.

„Myslím si, že kdyby se o tom mnohem více mluvilo, tak by to mohlo mnoha ženám pomoci,“ míní Bára, která si je jistá, že takových žen, jako je ona, musí být tisíce. Přitom vůbec nejde o to, prožít život ve dvou, ale prožít život spokojeně, smysluplně a šťastně!

Největším smyslem života je život žít. Můžeme si vyzkoušet, jaké je to být se vším všudy. Radovat se, trápit se, vzájemně se dotýkat. Z toho mi vyplývá, že smyslem života je život žít,“ uzavírá herečka, která dělá všechno pro to, aby svůj život opravdu žila a zbytečně nepromarnila, i když to ostatním může připadat jinak.

Fotogalerie