7 věcí, které jste nevěděli o fenomenálním seriálu Dva a půl chlapa

 •   11:27
 • diskuse

Seriál Dva a půl chlapa je fenoménem 21. století. | foto: iDNES.cz

Legendární seriál Dva a půl chlapa opakuje televize Nova už poněkolikáté, není se čemu divit. Diváci prostě milují humor Chalieho Sheena. Každý díl, kdy milionář deptá svými úspěchy vlastního bratra, lidé hltají plnými doušky! Seriál provázelo hodně skandálů a zajímavostí. Pojďme se společně podívat na sedm věcí, které jste nejspíše vůbec netušili!

1.Oceán je falešný!

Ano, přesně tak! Oceán, na který má krásný výhled ze svého domu sebevědomý milionář a hlavní hrdina seriálu Charlie Harper (Charlie Sheen) není skutečný. Je totiž tvořen plátnem s fotografií oceánu a za ním je několik světel, které díky pohybu tvoří iluzi mořských vln. Ono to ostatně je i celkem vidět během úvodního záběru, pozorné oko si všimne, že se voda chová nepřirozeně.2.Seriál se málem jmenoval jinak

Jake Harper, kterého hraje Angus T. Jones prošel během seriálu velkou změnou. Začínal jako roztomilý vypasený tlouštík a stal se z něj vyzrálý muž, který narukoval do armády. V souvislosti s odchodem tohoto mladého herce se ale dokonce uvažovalo o tom, že by se populární seriál přejmenoval! Z čistě logických důvodů - bez „půlchlapa“ by to přeci nedávalo význam.

Z roztomilého kloučka je zarostlý chlápek.

Z roztomilého kloučka je zarostlý chlápek.

3.Umí Charlie na klavír?

Hlavní postava je boháč z Miami Charlie Harper a živí se tím, že skládá reklamní znělky. Umí ovšem jeho představitel Charlie Sheen hrát opravdu na piano? Ne, neumí. Klavír v domě byl sice funkční, ale známý flamendr na něj vůbec nehrál!

4.Úvodní píseň je kult, kdo ji ale zpívá?

Roztomilá a legendární úvodní písnička, kterou si rádi broukají snad všichni fanoušci tohoto seriálu, je další velkou záhadou. Kdo si totiž myslel, že ji zpívají populární herci a představitelé Alana, Jakea a Charlieho, tak má bude hodně zklamaný. Není tomu tak!

Taková to byla hezká rodinka.

Taková to byla hezká rodinka.

5.Záhadná Judith

Zatímco o všech postavách víme co dělají, tak bývalá manželka Alana Harpera je velkou neznámou. V seriálu vystupuje jako věčně podrážděná potvora, která nebohého Alana neustále mučí. Její profese ovšem v seriálu není prozrazena. Nebo je to snad žena v domácnosti a žije z alimentů, které ji Alan každý měsíc nerad posílá?

6.Proč bratři nemusí svou matku?

Charlie a Alan mají jedno společné - nemají rádi svou matku. Nebo spíše se ji bojí a vyhýbají se jí. Tento fakt není žádná náhoda! Jeden z tvůrců seriálu Chuck Lorre totiž něco podobného prožíval také a napadlo ho, že bude legrace, když se o své patálie podělí se zbytkem světa.

Charlie Sheen na snímku s Chuckem Lorrem, scénáristou seriálu.

Charlie Sheen na snímku s Chuckem Lorrem, scénáristou seriálu.

7.Funguje ta lednička?

Ve většině filmů a seriálu je lednice pouhou rekvizitou, v seriálu Dva a půl chlapa tomu ovšem tak nebylo. Byla plně funkční a potraviny v ní byly poživatelné. Lednice tak tedy nebyla jen rekvizitou, ale nejspíše také zdrojem potravin pro celý štáb.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:27 16. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  332
 • Trapas
  38
 • Tvl
  34
 • Cože
  28
 • Haha
  24
 • Sladký
  14


Komentáře