Zapomínáte si vzít prášek? Spolkněte senzor!

  •   20:44
  • diskuse

Lidé si antibiotika často „naordinují“ sami. | foto: Profimedia.cz

Neustále zapomínáte užívat předepsané léky a upomínky v telefonu jsou na vás krátké? Nevadí! Pořiďte si novou vymoženost, speciální senzor, který vás na to upozorní sám!

V nemocnici v Chicagu vědci vyvinuli převratnou novinku, která vám již navždy zabrání zapomínat užívat léky! O co se jedná? Malý senzor ve vašem těle vás upozorní, že už je čas na tabletku!Senzor velikosti zrnka písku spolknete zakomponovaný ve snadno rozpustné tabletě a poté si na břicho nalepíte speciální elektronickou náplast. V předem určené časy senzor vyšle signál, že je čas na léky, a náplast vám vibrováním dá vědět, že máte sáhnout po tabletce. Jednoduché a velmi praktické zvláště pro zapomnětlivé nebo důchodce!

Kromě toho je možné senzor propojit také s různými zdravotními aplikacemi pro chytré telefony a sledovat tak další údaje, například tělesnou teplotu a podobně. Tyto údaje můžete rovnou automaticky sdílet se svým lékařem, pokud si myslíte, že by vás měl mít neustále pod kontrolou. Zní to bizarně, že? Vítejte v budoucnosti!

Komentáře