Seniorka si zdřímla na schodech, ale během okamžiku přišla o kabelku

Dvojice zlodějů využila v Ostravě-Porubě situace, při níž starší žena usnula na schodech. Pár se však ze své kořisti dlouho neradoval: Celou situaci totiž pozorně sledoval strážník obsluhující městský monitorovací kamerový systém.

Pozorný pracovník kamerového systému okamžitě zalarmoval nejbližší hlídku strážníků. „Ta dvojici dopadla právě ve chvíli, kdy zkoumala obsah odcizené kabelky. Zapírání a snaha lup ukrýt byly marné. Celou událost si tak pro podezření ze spáchání trestného činu převzala policie,“ uvedl mluvčí ostravských strážníků Michal Maršo.Město Ostrava nově podpoří projekt s cílem zvýšit bezpečí občanů starších 60 let. „Spočívá nejen v poskytování informací o správných návycích, ale také v bezplatné instalaci technických zařízení, jako jsou panoramatická kukátka, bezpečnostní řetízky či petlice,“ poznamenal mluvčí.

O zařízení si lidé mohou zažádat pouze písemně prostřednictvím svého strážníka-okrskáře nebo na sociálním odboru v místě bydliště. „Při instalaci pověřený zaměstnanec Městské policie Ostrava se seniory prodiskutuje bezpečné chování doma i venku a upozorní na možná rizika spojená s návštěvami cizích osob v domě. Bližší informace lze získat v pracovních dnech od 8.00 do 15.00 na telefonním čísle 720 735 125,“ dodal Maršo.

Komentáře