Exmanželka Davida Bystroně ho nechala pohřbít bez rodiny a ve Švýcarsku

David Bystroň spáchal sebevraždu, mohly za to drogy a dluhy? | foto: Profimedia.cz

Jakoby nestačil tragický odchod ze světa, ani poslední rozloučení s fotbalistou Davidem Bystroněm neprobíhá standardně. Bývalý obránce Viktorie Plzeň se po smrti stal předmětem rodinných sporů, když ho proti vůli rodiny pohřbila exmanželka Kamila ve vzdáleném Švýcarsku.

Pouhý měsíc po sebevraždě Františka Rajtorala se rozhodl ukončit život oběšením i David Bystroň. S provazem na krku ho nalezli ve sklepě domu.Bystroň hrál pátou švýcarskou ligu a domů už se nikdy nevrátil. K nelibosti rodiny a přátel se totiž jeho pohřbu ujala bývalá manželka a měli se zúčastnit pouze tři lidé!

Kontroverzní rozhodnutí přitom žena udělala bez konzultace s rodinou. Svým dílem tak prohloubila utrpení, které po smrti fotbalisty jeho nejbližší prožívají. Davidova sestra Lucie se s tím odmítla smířit, a tak i v Česku proběhne poslední rozloučení formou zádušní mše. Ta se odehraje ve Starém Bohumíně v kostele Narození Panny Marie, a to v pátek 9. června od tří odpoledne.

„Protože nám ostatním nebylo umožněno rozloučit se s Davidem, rozhodla jsem se za něj nechat sloužit zádušní mši. Na tu zvu příbuzné, kamarády, spoluhráče i fotbalové fanoušky, kteří měli Davida rádi,“ uvedla podle serveru isport.cz sestra zemřelého Lucie Bystroňová.

Fotogalerie

Komentáře