Mašínova dcera o uprchlické krizi: Za Merkelovou budeme hořce platit

Přichází doba, kdy Evropa bude platit za Merkelovou, míní dcera Josefa Mašína Sandra. | foto: Facebook

Evropa se blíží do bodu, kdy bude muset platit za omyly druhých. Tak se na současnou situaci dívá Sandra Mašínová, dcera Josefa Mašína. Vystudovaná politoložka žije v Německu a také ona se přiklání k názoru, že kancléřka Merkelová přistoupila k uprchlické krizi naprosto špatně.

„Angela Merkelová sama pozvala migranty z celého světa, přitom se neptala ani vlastních lidí. A přichází čas, kdy za to budeme muset zaplatit,“ předvídá temnou budoucnost Sandra Mašínová v rozhovoru pro Parlamentní Listy.

Členka rodinného klanu českých válečných hrdinů žije v Německu. Tamní kancléřka je podle ní „dítě pohromy“, zároveň ale věří, že Merkelová to s přijímáním uprchlíků myslela dobře.

Mašínová žije v Německu, kde pracuje v rodinné firmě.

Mašínová žije v Německu, kde pracuje v rodinné firmě.

„Četla jsem dokument jejího spolupracovníka, pro ni je hlavním pohonem křesťanské pomáhání bližnímu, protože její otec byl kněz. Ona věří, že to dělá dobře,“ vysvětluje Mašínová.

Že na tak malý kontinent přichází tolik lidí nejen z islámského východu, ale také z Afriky, ale považuje za velký problém. Podle Mašínové se dá evropská situace přirovnat ke Spojeným státům, kde je přistěhovalců také mnoho.

V EU je to s migranty horší než v USA

„Ano, tam jsou ghetta, války gangů. Myslím ale, že tam je situace i přesto je lepší, než momentálně tady u nás,“ míní žena, která dále říká, že nevolí Hillary Clinton a Donald Trump říká mnoho věcí, které dávají smysl.

Jedním z možných řešení uprchlické krize je dle Mašínové kontrola porodnosti v rozvojových zemích. Politika jednoho dítěte by se měla zavést třeba i v afrických státech.

„V Číně se to sice uvolňuje, změnil se ale pohled lidí na rodičovství. Netvrdím, že by se měly zavádět drastické metody, jen by si některé rodiny měly více uvědomovat, že své děti třeba neuživí,“ shrnuje Mašínová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:28 26. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  56
 • Trapas
  14
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Cože
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat