„Všichni mě měli za nulu, tohle je pro mě satisfakce!“ Tofi o muzikálu Čas růží

 •   19:00
 • diskuse

Sagvan Tofi představil svůj nový muzikál Čas růží. | foto: Jiří Pitrof/Tilen Vajt/ Ladislav Křivan

Sagvan Tofi překročil vlastní stín. Ačkoliv jej dost lidi považovalo jenom za barového povaleče, on se díky vlastní píli stal jedním z nejúspěšnějších muzikálových producentů u nás. Po veleúspěšných Dětech ráje ve čtvrtek večer představil své nové dílo Čas růží a říká: S mou pověstí to je satisfakce!

Nápad udělat muzikál z hitů Karla Gotta se v hlavě Sagvana Tofiho zrodil před osmi lety. Ovšem tehdejší teenagerská hvězda osmdesátých let dlouho ani přinejmenším nedoufala, že svůj sen jednou uskuteční a naplní.„Byla to dlouhá cesta. Je to satisfakce. Šel jsem za něčím, co se zprvu zdálo jako nemožná mise. Zvlášť v mém případě a s mou pověstí, kterou jsem měl. Nakonec tady stojím a dneska budu stát po boku Karla Gotta,“ svěřil se Sagvan Tofi na úspěšné premiéře muzikálu Čas růží.

Jak to vlastně myslel s tou pověstí? Dlouhá léta se totiž vůbec nevědělo, čím se Sagvan Tofi vlastně živí.

On se ale tomuto brání. „Já a pár lidi víme, jak to bylo. Vždycky jsem něco dělal, měl jsem cíl, psal jsem a režíroval jsem klipy. Mnohdy jsem to dělal pod pseudonymem, nejde mi o to se zviditelnit. Slavný jsem byl už v sedmnácti letech, pěkných holek jsem taky měl dost. Poznal jsem i pozlátko,“ říká Tofi s tím, musel ujít dlouhou cestu.

Po revoluci jsem si řekl, že se chci sám rozhodovat o tom, co chci dělat. Ta cesta byla dlouhá a dneska můžu říct, že jsem v cíli. Jsem šťastný za svobodu, že si mohu hru sám napsat, vyprodukovat a vybrat si spolupracovníky. Je to lepší než čekat na roli v divadle, která může přijít a nemusí. Tam je to o štěstí, tohle si můžu ovlivnit sám, ale musel jsem si k tomu dojít,“ je na sebe pyšný Sagvan.

Ještě než ale došel úspěchu s písněmi Karla Gotta, z celého muzikálového projektu málem sešlo. Jenom den předtím, než se měl poprvé potkat s legendárním slavíkem, byl Mistr hospitalizován v nemocnici s akutní bolesti břicha.

To byla právě ta chvíle, kdy mu zjistili rakovinu mízních uzlin.

Karel se nám po čtyřech týdnech ozval a pozval nás k sobě, kde jsem mu osobně celý námět muzikálu odvyprávěl. Bylo to u něj v kuchyni, na to nezapomenu. A přestože byl vážně nemocný, po dvou a půl hodinách řekl, že se mu to líbí a dal nám svolení. Bez něj by to totiž nešlo,“ uzavřel svoje vzpomínání Tofi.

Celý příběh muzikálu hledal Tofi v textech Karla Gotta, materiálu měl k tomu dostatek. Mistr nazpíval přes dva tisíce písniček.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 15. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Trapas
  22
 • Tvl
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Sladký
  8


Komentáře