Herecké geny v sobě vnuci Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma nezapřou. Původně to vypadalo, že Antonín a Josef skončí – po vzoru svého táty, režiséra Josefa Abrháma ml. (49) – za kamerou. Už si ale stihli vyzkoušet i práci před ní.
Kudy vedla jejich dosavadní profesní cesta a kde se vidí v budoucnu? „Když mi bylo asi osm let, jeden z kamarádů mě navedl na animační aplikace v mobilním telefonu,“ popsal pro Magazín DNES Pepa, kterak s Tondou kdysi začínali točit animáky s ovocem nebo třeba legem.
„Časem jsme přešli i k animaci lidí a ke střihu videa,“ doplnil ho mladší bratr. Společně pak natočili několik krátkých snímků a za zhruba patnáctiminutový film Přežívání v divočině podle Jima Křováka byli před pár lety dokonce oceněni v prestižní soutěži Pražský filmový kufr.
Od animovaných filmů k hraným
Zlom přišel, když Josefa pozvali na casting k seriálu Děcko a řekli mu, ať s sebou vezme i Antonína. A právě ten nakonec v seriálu získal roli Tadeáše, protože Pepa při konkurzu podlehl stresu.
„Proto ani nechci být herec, zatímco Tonda se chodit před kameru nebojí,“ vysvětluje Josef, který si přesto zahrál ve filmu Pod parou. Oba se nyní objevují v seriálu Pád domu Kollerů na platformě Oneplay a Tonda si zahrál i v seriálu Mladá krev na Primě.
Přesto berou herecké příležitosti jen jako možnost okoukat, jak to na natáčení chodí. Josef se totiž chce stát režisérem a Antonín zase kameramanem, takže by v budoucnu klidně mohli pracovat společně.
Tonda je ve druháku na Střední průmyslové škole sdělovací techniky a jeho sourozenec bude co nevidět maturovat na gymnáziu. Poté chtěl zamířit na FAMU, kam ho ovšem letos nevzali, je ale odhodlán to příští rok zkusit znovu. Jestli z nich nakonec budou filmoví tvůrci nebo přece jen herci, ukáže až čas. Prarodiče by na ně už ale dnes byli hrdí!
Fotogalerie |




11
13
11
18
12