• Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

„Porazíme všechny, už teď jsme mistři světa!“ Ruský tisk oslavuje své fotbalisty

Postup ze skupiny byl velký úspěch, postup přes silné Španěly je přímo megaúspěch! Ruská fotbalová reprezentace zatím na právě probíhajícím mistrovství světa překvapuje i ty největší fotbalové odborníky. Není tak divu, že ruský tisk se doslova rozplývá blahem!

Vítězství nad Španělskem se nerodilo snadno. Rusové prohrávali už od dvanácté minuty 0:1 vypadalo to, že domácí tým šampionát brzy opustí. Těsně před koncem prvního poločasu se ale trefil urostlý forvard Dzjuba a bylo vyrovnáno.

I přestože Španělé dominovali na míči a celkově za zápas vyslali 25 střel, byl stav po devadesáti minutách stále 1:1 a přišlo tak prodloužení. Ani v něm gól nepadl a byl proto nutný penaltový rozstřel, který lépe zvládli hráči Ruska. Překvapení bylo rázem na světě a v Rusku, kde šampionát probíhá, se začalo bouřlivě slavit.

Naprosto nadšený je z velkého úspěchu výběru kouče Čerčesova ruský tisk, který vidí ve svých borcích budoucí šampiony.

List Sport Express napsal, že ruský tým se ve svém vítězném tažení nehodlá zastavit.

„Věříme, že dokážeme cokoli. Porazíme všechny. Už teď jsme fotbalovými mistry světa,“ napsal server.

Takhle slavili Rusové svůj postup přes Španělsko.

„Ty vlastnosti, které pomáhaly ruskému národu v nejtěžších okamžicích jeho dějin, se projevily i ve fotbalu, ve sportovní disciplíně do jisté míry nahrazující válku. Trenér Stanislav Čerčesov skutečně vytvořil rudou mašinu,“ píše se dále v oslavném článku o partě ruských fotbalistů, kterou server Sport Express označil za nejlepší ruský fotbalový výběr v historii.

Rusko na světovém šampionátu zatím hraje skvěle.

Jaká proměna. Před startem turnaje Rusům příliš nikdo nevěřil a mnozí tipovali, že Akinfejev a spol. vypadnou již ve skupině.

Teď je z Rusů ale černý kůň turnaje, který svými výkony namlsal fanoušky a média takovým způsobem, že se od něj čekají medaile.