Rozvod Paroubkových je tady! „Její advokáti si ze mě dělají legraci,“ lamentuje Jiří

Jiří a Petra se rozcházejí. | foto: Profimedia.cz

Manželství Petry a Jiřího Paroubkových se definitivně blíží ke svému závěru. O nápravě pošramoceného vztahu nemůže být ani řeč, protože manželka v polovině března podala žádost o rozvod. Potvrdil nám to sám expremiér a z požadavků Petry má pramalou radost.

Jiří Paroubek se již v minulosti vyjádřil v tom smyslu, že by rodinu rád zachránil, ale pokud dojde na nejhorší, bude žádat přinejmenším střídavou péči o sedmiletou dceru Margaritu.Jenže představy Petry jsou naprosto odlišné. Chce se totiž o dceru starat výlučně sama a k tomu pěkně tučnou měsíční apanáž.

„Požaduje výlučnou péči a měsíční výživné v celkové výši 140 tisíc korun,“ prozradil Expresu detaily Jiří Paroubek.

„Její advokáti si ze mě dělají legraci. Petřiny požadavky trojnásobně překračují můj měsíční příjem,“ uvádí. Z toho vyplývá, že si někdejší ministerský předseda přijde jako důchodce na 35 tisíc.

Navrhované podmínky porozvodového urovnání, které Paroubkovi právníci zaslali, zohledňují neschopnost normálního pracovního zařazení Petry Paroubkové.

Petra Paroubková je údajně ve špatném zdravotním stavu. který jí nedovoluje plné pracovní vytížení. Zároveň chce pro dceru udržet stejný životní standard, na který je zvyklá. „Padesát tisíc chce pro sebe a devadesát na dítě,“ potvrdil Paroubek.

Jiří požadavky Petry rezolutně odmítá a trvá na střídavé péči a výrazně nižších alimentech. Ve hře je také dělení společného majetku, nemovitostí ve Velké Chuchli a v Řecku, a také společně nabytých úspor.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:13 11. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  204
 • Trapas
  90
 • Tvl
  50
 • Super
  35
 • Cože
  25
 • Sladký
  21


Komentáře