Jak funguje účet pro rodinu paterčat? Nemají přístup k platebním kartám

Paterčata chodí do školky! | foto: iDNES

Paterčata nastoupila do školky. Kromě toho, že si jejich rodiče konečně po dlouhé době alespoň trochu oddechnou a budou se moci věnovat jiným věcem, to však přináší také mnoho výdajů.

Protože paterčata nastoupila v září do školky, čekaly jejich rodiče velké výdaje spojené se zahájením školní docházky.„Měsíce srpen a září byly finančně velmi náročné. Byly zakoupeny skříně a upravena předsíň. Mezi další veliké položky patřily platby spojené s nástupem dětí do mateřské školky – stravné a platby na kulturní fond. Dále byly uhrazeny platby pro staršího syna v ZUŠ, za školní družinu a obědy,“ uvedla Petra Dobiášová z Rodinného centra Milovice, která má rodinu paterčat na starosti.

Z transparentního účtu pořízeného pro rodinu bylo nedávno vybráno 15 000 korun. Na co bylo tyto peníze použity? 

Z vybraných 15 000 Kč byly 3000 Kč hned předány ZŠ na třídní fond a akce školní družiny. 5000 Kč máme uloženo v pokladně na celý školní rok na věci spojené s MŠ, vše budeme muset podložit orazítkovanými účtenkami. Zbývajících 7000 Kč čeká na chvíli, kdy bude potřeba nakoupit pro všechny děti zimní boty,“ uvedla dále Dobiášová.

V rodině paterčat byla před časem zavedena domácí pokladna, do které putují hotové peníze. To má jednoduchý důvod! K platebním kartám od transparentního účtu mají totiž přístup pouze pracovníci centra, kterým pokaždé rodiče dětí musí o peníze říct. 

„Protože není možné, aby pověření pracovníci s platební kartou doprovázeli rodiče paterčat na nákupy, byla již před rokem zřízena pokladna, do které jsou vždy jednou za nějakou dobu převedeny peníze v hotovosti,“ uvedla ředitelka centra.

Rodiče paterčat pak ukládají veškeré účtenky a pravidelně předkládají Středočeskému kraji vyúčtování, které se vždy obešlo bez potíží. Kromě toho se otec dětí Antonín Kroščen vrátil do zaměstnání, a tak se finanční situace rodiny pravděpodobně výrazně zlepší. 

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:47 9. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  17
 • Super
  14
 • Trapas
  12
 • Haha
  8
 • Cože
  6
 • Sladký
  5


Komentáře