Malí vrazi plameňáka se vrátili do zoo. V doprovodu matky jednoho z nich

Nevinné zvíře se stalo obětí dětské hrubosti. | foto: iDNES.cz

Malí agresoři, kteří v březnu ukamenovali v jihlavské zoo plameňáka, se vrátili na místo činu! Nepřišli ovšem škodit, ale napravit, co provedli. Trojice hříšníků dorazila v doprovodu matky jednoho z chlapců, aby si odpracovala svůj hloupý čin.

Manuální výpomoc v zoologické zahradě byla součástí dohody, kterou s rodiči malých lotrů ředitelka zoo uzavřela. Ti se rozhodli své nezvedené ratolesti přivést s sebou a zapojit je do brigády, aby tak pocítili následky svého jednání.„Přišli s jednou z matek nám pomoci s jarním úklidem zahrady,“ uvedla pro deník Blesk ředitelka zoo Eliška Kubíková. Nápad zapojit chlapce do brigády vedení zoo přijalo kladně. Je to totiž možná výchovnější, než jakékoli jiné tresty, které by výtečníci mohli dostat.

Nyní již rodičům chlapců zbývá jen společně uhradit cenu plameňáka, který byl kamenováním natolik poraněný, že jej ošetřovatelé museli utratit. Ta činí zhruba 50 tisíc korun. „Cena byla stanovena podle běžných obchodních cen, za které se plameňáci nakupují,“ prozradila ředitelka Kubíková. Tato částka však zatím na účet zoo nedorazila, rodiny se na ní teprve musí složit.

Po incidentu zoo již nic neponechává náhodě a domluvila se s městskou policií, aby strážníci častěji při pochůzkách zavítali také do prostor zahrady. Kromě toho ředitelství plánuje také navýšení počtu bezpečnostních kamer v areálu. Ty by mohly být napojené přímo na Jihlavskou policejní stanici.

Fotogalerie

Komentáře