Řím už není pro ženy bezpečný: Znásilněnou Finku bil cizinec kamenem

V italském hlavním městě s počtem migrantů roste i zločinnost. (ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Italská policie v pondělí v Římě zadržela třiadvacetiletého muže původem z Bangladéše, který údajně obtěžoval, znásilnil a poté ještě okradl dvacetiletou ženu z Finska. K samotné události došlo v noci na sobotu poblíž železniční stanice Termini.

Násilný sexuální incident se odehrál v centru italského hlavního města poté, co si Asiat vyhlédl dívku, jež se pokoušela zastavit taxi. Řekl jí, že má poblíž zaparkované auto a může ji odvézt. Mladá žena přijela do Říma jen pár dní předtím, aby pracovala jako chůva.Když se vydali na cestu k autu, udeřil ji zezadu kamenem a zatáhl za zaparkovaný autobus, kde mělo dojít k surovému znásilnění. Následně prý Bangladéšan začal vyhrožovat zabitím, ukradl oběti 40 eur (asi 1000 korun) a utekl z místa činu. Podezřelého zatkli na jednom z římských náměstí podle popisu, který dala oběť policii.

„Řím nebude tolerovat žádný druh násilností,“ vyjádřila solidaritu primátorka města Virginia Raggiová. K znásilnění Finky totiž došlo méně než dvacet čtyři hodin poté, co se jiný agresor z Pobřeží slonoviny v dopoledních hodinách pokusil znásilnit mladou Američanku. Naštěstí ho vyrušil procházející italský občan, který uslyšel dívku křičet, když ji Afričan vlekl na odlehlejší místo.

Přitom se i tento případ odehrál v historickém centru města, v parku Colle Opio naproti slavnému Koloseu. Násilník byl následně zatčen a uvězněn. Situace v Římě se podle komentátorů v posledních týdnech zhoršuje.

Od začátku roku do konce srpna zaznamenaly italské úřady téměř dva a půl tisíce případů znásilnění nebo sexuálně motivovaného násilí. Z toho 1534 pachatelů mělo italské občanství a 904 bylo migrantů. Přistěhovalci tvoří stabilně 40% skupinu pachatelů obdobných trestných činů.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:22 10. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  42
 • Haha
  7
 • Super
  6
 • Cože
  5
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5


Komentáře