Ředitel divadla se vyjádřil ke Krajčově zrušené hře: Hercům tohle nepřísluší

Ke zrušenému představení Richarda Krajča se rozhodl vyjádřit také umělecký ředitel Divadla Ungelt. Ten se Krajča i Švehlíka zastává. „Hercům nepřísluší takové situace řešit,“ nechal se slyšet.

Richard Krajčo a David Švehlík v sobotu večer přerušili divadelní představení v Dolním Benešově, které následně odmítli dohrát. Oba aktéři tvrdí, že za tím stojí špatná akustika v sále, pořadatel a někteří diváci však mají jiný názor. Jistí lidé z publika totiž měli natolik vyrušovat, že hru nebylo možné dohrát. Mělo se jednat o vykřikování, neustálé courání ze sálu a zpět a další nevhodné projevy. 

Představení vzniklo v produkci Divadla Ungelt, proto se k celé záležitosti rozhodl vyjádřit i jeho umělecký ředitel Milan Hein.  

„Pokud Divadlo Ungelt vyjede na zájezd, přestává být pořadatelem večera. Tím je vždy místní objednavatel, který se smluvně zavazuje, že zajistí takové podmínky, aby umělecká hodnota díla neutrpěla. To se v Dolním Benešově nestalo,“ poslal Expresu v tiskové zprávě.

Milan Hein, umělecký ředitel a majitel Divadla Ungelt

Milan Hein, umělecký ředitel a majitel Divadla Ungelt

Sám pořadatel však Expresu svěřil, že před představením proběhla standardní zvuková zkouška, kterou vedl sám Krajčo. Tu schválil. Do prostoru navíc jezdí i mnoho jiných pražských divadel a nikdo si prý nikdy nestěžoval. 

„Omlouvám se ale i hercům, kterým nepřísluší, aby takové situace řešili. To je přece povinnost pořadatele – ten se však večera nezúčastnil. I proto nesmírně oceňuji, jak se k neřešitelnému problému Richard Krajčo postavil. Vypjatou situaci zvládl natolik lidsky, že mu nakonec všichni zatleskali, i když se představení nedohrálo,“ zastal se herců Hein. 

Na vině však mělo stát chování některých diváků.

Na vině však mělo stát chování některých diváků.

Zároveň připustil, co Krajčo se Švehlíkem rezolutně odmítali. 

„K nezdaru večera však bohužel přispěli i někteří diváci. Dovolte, abych citoval jednu divačku, která nám po zhlédnutí představení v Dolním Benešově napsala: Všichni jsme slyšeli bez problémů. Rušili nás pouze ostatní diváci, kteří si povídali mezi sebou, fotili se na telefony, přicházeli a odcházeli. Když nakonec jedna paní vykřikla, ať Richard Krajčo zazpívá, hanba mě fackovala.“

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:37 8. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  13
 • Super
  7
 • Haha
  7
 • Cože
  6
 • Tvl
  5
 • Sladký
  3


Komentáře