Retro Vánoce: Na tyhle dekorace v žádném případě nesmíte zapomenout!

Pokud jste již díky našemu návodu v obraze, jak se připravit na ty pravé Vánoce, je čas doladit detaily. Připomeneme vám tedy dekorace, které vám za žádných okolností nesmí ve vaší malé zimní pohádce chybět! Pro někoho jsou možná samozřejmostí, jiní na ně již dávno zapomněli...


1.Jmelí

Kdo jste se líbali pod jmelím?

Ačkoli je tato tradice velmi stará a sahá pravděpodobně do pohanských časů, kdy bylo jmelí považováno za posvátné, v řadě domácností se již nenosí. A je to možná škoda. Jakmile se potká muž a žena ve dveřích pod jmelím, měli by si dát hubičku.

Možná vám to připadá trapné a tak vůbec, ale spolehlivě to zmírňuje napětí a vznikají tak mnohé laskavě humorné situace.

2.Betlém

Betlém z řady domácností zmizel a je to škoda.

I když nejste věřící, přece jen Betlém vyzkoušejte. Většinou se dává do bytu na Štědrý den poté, co lidé odstraní adventní věnec. Existuje mnoho podob Betlému, od drobných papírových až po monumentální stavby. Děti z něj jistě budou nadšené a možná se samy ochotně pustí do výroby. 

3.Andělské zvonění

Andělské zvonění připomíná většinou návštěvy u babičky.

Andělské zvonění většinou mívaly doma babičky. Zapálily františky a svíčky a za chvíli se pokojem linula jemná vůně a ozývalo se tichounké cinkání. Pravý zvuk Vánoc. Pokud máte rádi nostalgii, rozhodně si tuto zvonkohru pořiďte. A až budete v kuchyni pít teplou kávu a jíst cukroví, jistě tuto kulisu oceníte.

4.Perníčky

Slaví se zde vánoce, které na sněhu mají své kouzlo.

Většina lidí dnes na stromky věší skleněné koule a roztodivné třpytivé objekty. Pokud chcete zkusit něco tradičnějšího, možná byste tentokrát mohli stromeček ozdobit perníčky tak, jako se to dělávalo za starých časů!

5.Koule

Víme, že svítící obludnosti jsou dnes všude, ale... zkuste se vrátit k těm...

Víme, že je blikajících světelných objektů všude plno. Ale vážně, kdy jste si naposledy rozsvítili obyčejné žárovičky, které neblikají, nemění barvu a nedělají žádné jiné šílené věci, kvůli kterým si člověk připadá jako na drogách, když je sleduje? Střídmost je vrchol estetiky, hlásají mnozí. A může to platit i na Vánoce!

Fotogalerie

Komentáře