Boxerská legenda Weller šokovala: Nad krbem má velký portrét Adolfa Hilera

Německá boxerská legenda má kuriózní sběratelskou vášeň. Nad krbem Reného Wellera visí portrét Adolfa Hitlera. | foto: reprofoto bild.de

Němec René Weller je ve světě známý jako jedna z boxerských legend. Když se o dnes třiašedesátiletém Wellerovi natáčel dokument, vyšla na povrch jeho netradiční sběratelská záliba. Nad krbem mu v jeho domě totiž visí velký portrét Adolfa Hitlera. Jak on, tak jeho manželka Rosemarie ho považují za překrásný doplněk.

Třiašedesátiletý René Weller je jednou z legend evropského boxu. Několikanásobný mistr Německa, vicemistr Evropy a olympijský reprezentant nyní žije se svou manželkou Rosemarie ve městě Pforzheim, kde vede boxerskou školu.Když o Wellerovi německá televize natáčela dokument, vyšla na jeho jeho poněkud šokující sběratelská vášeň. Ač se v Německu jedná o obzvlášť citlivé téma, Weller se netají tím, že vlastní několik artefaktů z období nacistické Třetí říše. Těm dominuje velký portrét Adolfa Hitlera, který visí na čestném místě nad krbem ve Wellerově domě.

„Kdysi mi ho dal jeden fanoušek k narozeninám. Myslím, že je to krásný doplněk,“ komentuje obraz nacistického vůdce a válečného zločince zodpovědného za smrt milionů lidí Weller. Hitlerův portrét v obývacím pokoji nevadí ani jeho manželce Rosemarie.

„René sbírá různé historické kuriozity a mezi nimi i tento obraz. Má k nim silný vztah a já si na ně také zvykla,“ řekla serveru BILD.de Rosemarie Wellerová. Server dále uvedl, že po vlně kritiky, která se na Wellera snesla, boxer portrét sundal ze zdi a fanouškům vzkázal, že rozhodně není ultrapravicově smýšlející, ale jen rád sbírá staré věci.

Podobné kontroverze jako René Weller vzbuzoval i legendární rockový zpěvák a frontman kapely Motorhead Lemmy Kilmister, který měl rozsáhlou sbírku nacistických předmětů a uniforem a dokonce vystupoval v důstojnické čepici SS. „Nejsem nácek, ale tihle zlí hoši měli prostě nejlíp vypadající uniformy v historii,“ komentoval loni zesnulý rocker svou sbírku.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:50 6. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  18
 • Super
  17
 • Tvl
  11
 • Trapas
  9
 • Sladký
  8
 • Cože
  6


Komentáře