Muslimka v nikábu surově napadla učitelku. Upozornila ji totiž na nový zákaz

V Rakousku už během prvních dní po ustanoveném zákazu zakrývání obličeje došlo k násilné potyčce. Tématu je věnovaná široká pozornost, protože také policie vyrazila do ulic kontrolovat dodržování vyhlášky a rozdávat pokuty. Muslimové se ale vzpírají dodržování nového pravidla, čehož důkazem budiž incident, který skončil napadením rakouské učitelky.

Zákaz zakrývání obličeje od 1. října se citelně dotknul tradičních islámských zvyků omezujících ženu na pouhý předmět sexuální touhy.Podle muslimů je totiž lepší, když ženská krása není vidět, aby u cizích mužů zbytečně nevzbuzovala touhu. Přitom nám Evropanům obyčejně stačí sebeovládání.

Pro muslima je žena zodpovědná za to, pokud ji muž znásilní, a od této pokřivené logiky se odvíjí i celá filozofie zakrývání těla a tváře. Zákaz tradičního stylu je ostře kritizován ve vídeňských mešitách. Tedy ve městě, kde došlo ke skandálnímu incidentu, kdy si učitelka dovolila ve stanici metra Zieglergasse upozornit na nový zákaz jinou ženu v nikábu. O konfliktu informuje server Krone.at.

Nikáb zakrývá celé tělo i obličej od hlavy až k patě, a pokud na jeho nošení ve Vídni trváte, musíte počítat s nemalou pokutou odpovídající částce přibližně čtyři tisíce korun. Po upozornění zahalená žena reagovala odmítavě a zákaz odmítla akceptovat.

Místo toho se po chvíli kolem žen vytvořil hlouček a začala strkanice. Pedagožka skončila na zemi, když na ni zahalená muslimka vylítla a fyzicky ji napadla s tím, že žádný zákon dodržovat nemusí. Také okolostojící muži se přidali na stranu obhajoby muslimského práva a Rakušance nadávali.

Střet zakončil příchod policie, která celou anabázi okamžitě vyřešila zatčením odbojné muslimky a rozehnáním hloučku. Po nedávno zveřejněném videu skupiny muslimů vyhrožujících páru při koupání u vody jde o další případ napadání rakouských obyvatel ze strany zastánců takzvaného náboženství míru.

Fotogalerie

Komentáře