Policie potlačila pozdvižení v uprchlické ubytovně nedaleko českých hranic

Celkem „veselo“ měli v táboře pro azylanty v hornorakouském městě Steyregg u Lince. Pozdvižení, které se nakonec proměnilo v hromadnou bitku, měl na svědomí šestadvacetiletý Maročan, zpitý, jak zákon káže. Maročtí uprchlíci jsou vedle Afghánců a Somálců nejvíce problémové skupiny, co se týče sporů mezi sebou.

Čtvrteční večer měly pořádkové jednotky v pětitisícovém rakouském městečku nedaleko českých hranic nad poměry divoký. Zasloužilo se o to dění v zařízení pro migranty, kde jeden ze žadatelů úplně namol napadal své spolubydlící. Ostatní uprchlíky bil agresivní muž pěstí do obličeje a tekla krev. V amoku začal demolovat nábytek a vytrhávat dveře a okna z pantů.Kolem osmé večerní spor mezi opilcem a jeho spolubydlícími gradoval, když do ubytovacího zařízení napochodovaly pořádkové jednotky národního policejního ředitelství, aby situaci dostaly pod kontrolu.

Vzhledem k množství zasahujících policistů celý zákrok netrval tak dlouho. Ale zřejmě nebyl levný. Na místo konfliktu totiž přijelo hned osm policejních jednotek. Výtržník, který celou melu způsobil, nejprve vzal dráhu, ale za chvíli byl dopaden.

Jako bonusový úlovek si s sebou strážci zákona odvezli dalšího žadatele o azyl, který se podílel na obchodu s bílým masem. Také tento muž ale musel nejprve spolu s ostatními nejprve do nemocnice na ošetření krvavých zranění z hromadné bitky.

Fotogalerie

Komentáře