Milionář, který platil pokuty za zahalené muslimky, skončil celý od krve. Byla to msta?

Zámožný obchodník Rachid Nekkaz skončil v krvi. | foto: reprofoto YouTube

Alžírsko-francouzský podnikatel, který se rozhodl platit pořádkové pokuty za muslimské ženy se zakrytou tváří tam, kde to místní předpisy zakazují, dopadl velmi špatně. Krátce předtím, než se vydal do Vídně, kde podobný zákaz vstoupil v platnost, čelil brutálnímu napadení.

Podnikatel Rachid Nekkaz chtěl svým nemalým majetkem podpořit ženy v Rakousku, které kupříkladu za nošení nikábu zahalujícího tvář čeká od začátku října nemalá pokuta. Krátce před svým plánovaným odletem přišlo něco nečekaného.Milionář a aktivista se rozhodl uspořádat tiskovou konferenci na téma údajného korupčního přístupu francouzských úřadů. A to přímo před ministerstvem zahraničních věcí. Jenže krátce před svou cestou do alpské země byl drsně inzultován nespokojeným občanem, který na jeho radikální názory neměl náladu.

Konkrétně se jednalo o stoupence Národní fronty za osvobození, který asi pro nářky muslima neměl pochopení. Na videích, která hysterický Nekkaz po napadení natočil a zveřejnil na Facebooku, je podnikatel zbrocený krví. Zřejmě v důsledku názorů, které veřejně hlásal.

Ani jeho aktivity, kdy se rozhodl platit pokuty za islámské ženy zakrývající obličeje nejen ve Francii, ale také v Belgii, Nizozemsku a Švýcarsku, nemají sympatie mimo islámský svět. Podnikatel je považován za muslimského extremistu zneužívajícího právní systém demokratických zemí.

Muž natočil útočníka, komunikaci s policií i svou cestu do nemocnice. Podle vlastních tvrzení mu útočník zlomil nos a navíc po dobu šesti hodin ohluchl. Rakouští muslimové si tak na svého spasitele ještě budou muset počkat.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:18 8. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  450
 • Haha
  46
 • Trapas
  12
 • Cože
  11
 • Tvl
  10
 • Sladký
  8


Komentáře