Rodiče vychovávali černé, aby nemuseli platit daně, řekla Češka vydávající se za černošku

Rachel Dolezalova si pořádně zavařila. Předstírala, že je Afroameričanka a teď je všem pro smích. | foto: Youtube

Rachel Dolezal je americká aktivistka za práva černochů a menšin. Žena s českými kořeny byla považována za černošku do té doby, než na ní prasklo, že se narodila jako normální bílá holčička. Celou svou černošskou identitu si kompletně vymyslela.

„Bejt černej je jen stav mysli,“ říká se v jednom filmu, ale Dolezal to hodně přehnala a naštvala spoustu lidí. Dostala mimo jiné i padáka z práce. O tom všem se nyní rozvyprávěla v rozhovoru s Philem McGrawem v jeho slavné talk show dr. Phil.„Předstírala jste, že jste černá. Dopustila jste se lži. Souhlasíte s tím?“

„Ne.“

Tak vypadala úvodní otázka a odpověď v rozhovoru dr. Phila s Rachel Dolezal. Ani dál se to nevyvíjelo nějak zásadně lépe. Na otázku, proč tím pobouřila tolik lidí Dolezal odpověděla, že to se bude muset zeptat Phil těch lidí. V průběhu rozhovoru Dolezal připustila, že se skutečně narodila jako bílá holčička bílým rodičům.

Pak vše ale zabila větou, že rasa není záležitostí DNA a mělo by být na ní nahlíženo podobně, jako na náboženství nebo pohlaví. To si prý také každý volí podle toho, jak mu vyhovuje. Vždy se prý cítila jako černoška, přestože prvního skutečného černocha v životě viděla až v deseti letech.

Její rodiče později adoptovali čtyři černošské děti, takže pak už její tvrzení nějaký smysl dává. Ovšem existovalo podezření, že rodiče si vzali tolik dětí do péče jen kvůli tomu, aby nemuseli platit daně. S tímto tvrzením dříve přišla sama Dolezal.

Dolezal to nyní má docela nahnuté. Přestože prý rozeslala přes stovku nabídek o práci, nedostala jedinou kladnou odpověď. Zády se k ní otočili sousedé i podniky z jejího města. Jedinou nabídku práce, kterou dostala, byla v pornu.

Zatím se jí podařilo prodat nějaké své obrazy a také prý prodala za peníze své vlasy. Před časem také dopsala své paměti, které vyšly teď v dubnu pod názvem V plné barvě. Pokud dílko nebude mít u čtenářů úspěch a Dolezal na něm nevydělá těžký balík, bude se muset poohlížet po nějaké práci. Raději nebudeme spekulovat, co by to mohlo být.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:29 14. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  21
 • Haha
  8
 • Sladký
  8
 • Super
  7
 • Cože
  7
 • Tvl
  5


Komentáře