Česko má prvního Roma v hokejové reprezentaci! Kde se tam vzal a kdo to je?

 •   14:23
 • diskuse

První Rom v české hokejové repre. Dominik Lakatoš je fešák! | foto: Profimedia.cz

Je jedinečný. I když ho to vlastně nezajímá. Dominik Lakatoš je prvním hokejistou romského původu v českém národním mužstvu. Nyní mu pomáhá k úspěchu na mistrovství světa do dvaceti let ve Finsku.

Je to možná nekorektní – tedy politicky – záležitost, jenže je to prostě fakt.Mladík Dominik Lakatoš, který na sebe upozornil během podzimu skvělými výkony v týmu Liberce, nynějšího vládce české hokejové extraligy, je prvním Romem v hokejové reprezentaci.

Po zápase se Slovenskem na šampionátu do dvaceti let v Helsinkách, v němž skóroval a uklidnil český tým, dostal otázku, zda ho neštve, že fanoušci řeší více jeho původ než hokejové dovednosti.

„Abych vám pravdu řekl, mě to vůbec nesere. Ať si lidi říkají, co chtějí. Čím se člověk narodí, s tím přece nic neudělá. Za to já nemůžu, takže ať si tam řeší, co chtějí. Já ty věci ani nečtu, soustředím se na hru a chci vyhrávat zápasy. To se nám zatím daří. A co dělají nebo někde píšou jiní, není moje věc. Raději si večer zavolám s taťkou nebo mamkou,“ prohlásil v rozhovoru pro server isport.cz.

Dominik Lakatoš je prvním hokejistou romského původu v české reprezentaci.

Dominik Lakatoš je prvním hokejistou romského původu v české reprezentaci.

Je to přesně tak, Lakatoš udivuje hlavně svými výkony. V osmnácti letech se prosadil do prvního mužstva Liberce, je jeho stabilním členem. První start v elitní soutěži dospělých si připsal už v březnu, to mu bylo pouze sedmnáct. Vlastně tak předběhl čas, z dorosteneckého celku šel rovnou do dospělých. V juniorech, kteří jsou předstupněm mužů, se jen mihnul.

Dominik Lakatoš už je stabilním členem sestavy libereckých Bílých Tygrů.

Dominik Lakatoš už je stabilním členem sestavy libereckých Bílých Tygrů.

Bylo to prozatímní vyvrcholení cesty, kterou začal jako malý v Kolíně. „Ve dvou letech přede mě rodiče postavili fotbalový míč a hokejku, vybral jsem si hokejku a začal hrát. Nejdříve jsem působil do sedmé třídy v Kolíně, poté jsem přestoupil do Liberce,“ popsal začátky.

V týmu Bílých Tygrů zatím dělá velké pokroky. Je rozjetý tak, že by česká extraliga nemusela být nejvyšší stupínkem. Co třeba slovutná NHL?

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:23 28. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  764
 • Tvl
  61
 • Trapas
  56
 • Haha
  50
 • Cože
  46
 • Sladký
  30


Komentáře