Proč Dahlgren vyvraždil vlastní rodinu? Obžaloba už zná motiv

 •   17:25
 • diskuse

Dahlgren vůbec poprvé od chvíle, kdy byl vydán z USA české justici, ukázal svoji tvář. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Proč museli zemřít Harokovi? Jaký měl jejich vrah motiv k tak brutální vraždě? Na to se už tři roky ptají známí rodiny a obyvatelé Zatloukalovy ulice v Brně-Ivanovicích, kde v květnu 2013 došlo k vyvraždění celé rodiny. A právě tolik utajovaný motiv vraha má zaznít v úterý, do té doby je na případ uvaleno přísné informační embargo.

Patnáctistránková, dosud utajovaná obžaloba je připravena na úterý, kdy ji u Krajského soudu v Brně přečte státní zástupkyně Ludmila Doležalová. V ní by měl také vůbec poprvé zaznít motiv vraha. Alespoň to tvrdí kriminalista Antonín Hrdlička z jihomoravské policie. „V obžalobě motiv částečně popisuje,“ řekl Blesku.V minulosti se spekulovalo, že ze čtyřnásobného mordu obžalovaný Kevin Dahlgren nezvládl nával vzteku. Jak pro Týden uvedli místní, už den před svou smrtí si měli Harokovi stěžovat sousedům, že se Kevin chová divně a po vsi chodí s nožem.

Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý z toho, že v květnu před třemi lety v Brně - Ivanovicích zavraždil svoje čtyři příbuzné, ve čtvrtek poprvé stanul před Krajským soudem v Brně.

Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý z toho, že v květnu před třemi lety v Brně - Ivanovicích zavraždil svoje čtyři příbuzné, ve čtvrtek poprvé stanul před Krajským soudem v Brně.

Jisté je jedno, už v úterý bude informační embargo prolomeno a známí a příbuzní se po třech letech dozví, co vraha k brutalitě vedlo.

Američan Kevin Dahlgren byl vydán do Česka letos v září, i přes veškeré snahy jeho advokáta, který v USA patří mezi špičky v oboru. Ne nadarmo se mu přezdívá Ďáblův advokát, z basy dostal nechvalně známou Američanku Amandu Knox, která měla podle obžaloby v Itálii spolu se svým přítelem znásilnit a zavraždil spolubydlící. Jenže v případě Dahlgrena neuspěl.

Po vraždě Dahlgren založil v rodinném domě požár. Mrtvé objevili při jeho likvidaci přivolaní hasiči. Jenže v tu chvíli se už Dahlgren vracel do USA. Po přistání jej na letišti zadržela policie. Skončil ve vězení a dva roky se vedly spory o tom, jestli jej vydat nebo nevydat do ČR.

Dahlgren je prvním Američanem, kterého USA vydaly do ČR ke stíhání.

Vinu odmítá a tvrdí, že si šel zaběhat a příbuzné po návratu našel mrtvé. Podle svých slov zpanikařil a utekl.

Rekonstrukce brutálních vražd

Motiv vraždy může být tedy nakonec stejně šokující jako děsivé detaily toho, jak Dahlgren zabíjel. Ze spisu americké prokuratury už dříve vyplynulo, že jako první zemřeli manželé - Dahlgrenova sestřenice Veronika a její manžel Martin.

Před 7:00 ráno volala Veronika, která pracovala jako učitelka ve škole, do zaměstnání a omluvila se, že kvůli silným bolestem hlavy nepřijde.

O hodinu později, tedy v 8:00 byli ona i její manžel mrtví. Nejprve zemřela Veronika. Přesný čas úmrtí prozradily hodinky obětí, které Dahlgren při svém běsnění rozbil. Svému strýci měl rozbít hlavu sekerou, a pak ho ještě podříznout nožem. Dahlgren obětem usekal ruce a nohy a rozházel je po domě.

Po prvních vraždách převzal poštu od pošťačky, které otevřel až po druhém zazvonění, a údajně působil velmi rozrušeně. V 8:33 poslal také známému zprávu, že se chystá vrátit do Spojených států.

V 10:30 zrušil doučování angličtiny jednoho ze svých studentů. Dopoledne zemřel i starší syn manželů Filip (23).

V 11:00 vešla do domu paní na úklid. Dostala se ale jen do předsíně. Dahlgren ji totiž poslal pryč, aby přišla jiný den.

Mezitím si Dahlgren prostřednictvím SMS domlouval se svou budoucí čtvrtou obětí, že si půjdou zaběhat. David (†17) se vrátil ze školy a zemřel krátce po 12:30.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:25 27. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  57
 • Cože
  13
 • Super
  12
 • Trapas
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  7


Komentáře