Trump si s Merkelovou rukou nepotřásl, prý schválně. Bylo to ale trochu jinak

 •   21:03
 • diskuse

Trumpův drsný výraz mluví za vše! Ruku Angele Merkelové nepodal. | foto: Profimedia.cz

Napjatě očekávaná schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s německou kancléřkou Angelou Merkelovou měla také poněkud napjatý průběh. Oba státníci se v lecčems neshodli, do noty si prý také zrovna nekápli a celé to završil Donald Trump nepěkným faux pas.

Kolem schůzky se hodně diskutovalo. Navenek Trump i Merkelová zachovávali zdání přátelských vztahů, když Trump mluvil o tom, že se velmi dobře bavil, zatímco Merkelová ocenila údajně velmi přátelské přijetí. Pod povrchem doutnaly spory o to, zda Německo platí dost do společného fondu NATO a velmi obtížně také oba hledali společnou řeč ohledně ekonomických otázek nebo uprchlické politiky. Při společném fotografování v Oválné pracovně novináři chtěli vyfotit oba dva při tradičním podání ruky. Handshake se ovšem k překvapení všech (včetně Angely Merkelové) nekonal.Celé to bylo velmi trapné. Novináři se nahlas dožadovali, aby si oba potřásli rukou a oni je u toho mohli vyfotit. Merkelová se dokonce naklonila k Trumpovi, jakoby se ho ptala, jestli si teda potřesou rukou. Trump se však nasupeně díval jinam a dělal, že nevidí a neslyší. Výsledek byl rozpačitý a hlavně se z celé události stalo téma číslo jedna. Německé noviny probíraly ze všech úhlů celou situaci a samozřejmě docházely k názoru, že to bylo od Trumpa opovržlivé a neslušné gesto případně, že tím chtěl ukázat, že vztahy mezi ním a Merkelovou vážně nejsou růžové.

Mluvčí Bílého domu Sean Spicer naopak přispěchal řešit celý skandál a prohlásil, že Trump výzvu novinářů jednoduše neslyšel. To by ovšem musel mít v uších vatu nebo být totálně hluchý. U Trumpa ovšem člověk nikdy neví. Nedávno se na internetu objevily spekulace, že dokonce neumí číst, jeho podivné chování k jeho manželce Melanii už také probíraly noviny po celém světě, takže co s nějakou Merkelovou.


Na obranu amerického prezidenta je ovšem potřeba říct, že si s Merkelovou několikrát potřásl rukou při jejím příjezdu, a když jí vítal v Bílém domě. Někteří američtí komentátoři tak celou věc připisují spíše Trumpově osobní válce s novináři. Prý prostě natruc nechtěl udělat, co po něm žurnalisté chtěli. A ještě jim vzkázal: Pošlete do Německa pěkné snímky.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:03 17. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Trapas
  14
 • Haha
  10
 • Cože
  10
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7


Komentáře