Hrob princezny Diany je prázdný! Kde doopravdy leží tělo oblíbené ženy?

Fotka vznikla v Angole v roce 1997, byla to vlastně kampaň pro Červený kříž. O cestě věděl tisk a také se postaral o řádnou publicitu, aby se o problematice nášlapných min začalo znovu mluvit. | foto: Profimedia.cz

Médii proběhla šokující zpráva. Hrob princezny Diany, který je velmi vyhledávaným cílem turistů, je ve skutečnosti prázdný! To řadu lidí poněkud rozzlobilo, protože se na místě vybírá vstupné. Co k tomu královskou rodinu vedlo a kam ve skutečnosti Dianu uložili?

Podle oficiálních informací byla princezna Diana pohřbena v kryptě na ostrově v parku Althorp nedaleko sídla, kde princezna vyrůstala. Jenže americká média, jmenovitě server RadarOnline, tvrdí, že to ve skutečnosti není pravda!Podle dostupných informací v hrobě sice Diana skutečně ležela, ale posléze byla rakev s ostatky přesunuta do kostela sv. Marie v obci Great Brington. Na stejném místě je také pohřben hrabě John Spencer, Dianin otec.

Řada fanoušků královské rodiny se nyní cítí podvedená. Koneckonců vstup k falešnému hrobu princezny Diany nebyl zdarma, ale placený. Za vstupenku turista zaplatí v přepočtu kolem 500 korun.

Na druhou stranu je nutné uznat, že se královské rodině nelze příliš divit. Vzhledem k tomu, jak obrovský je kult zesnulé princezny, bylo třeba zamezit tomu, aby hrob poničil vandal, nebo jej dokonce nějaký fanatický fanoušek vykradl. Zní to možná šíleně, ale za posledních 20 let se do hrobky různí výtečníci pokusili vloupat celkem čtyřikrát.

Pokud jste se tedy k hrobce chtěli vypravit, nemusíte. Princeznu zde stejně nenajdete, takže bude možná lepší uctít její památku nějakým jiným způsobem!

Fotogalerie


Komentáře