Kolik platil klub za Schicka a kolik stály nej české fotbalové hvězdy?

  •   19:00
  • diskuse

Patrik Schick dal v dresu Sampdorie Janov v italské lize jedenáct gólů. | foto: Profimedia.cz

Za Patrika Schicka, mladou českou naději, zaplatí Juventus 800 milionů korun. V jedenadvaceti letech se stane druhým nejdražším českým fotbalistou všech dob. Tím NEJ je Pavel Nedvěd, jeho budoucí šéf, nyní viceprezident turínského velkoklubu. Stál dvakrát tolik.

Petr Čech s Tomášem Rosickým jsou v desítce nejdražších českých fotbalistů hned dvakrát. Nad všemi však ční ten největší: držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd.Tady je TOP 10 největších český přestupů.

1.Pavel Nedvěd

Lazio Řím - Juventus Turín - 2001: 1,6 miliardy

Stará dáma hledala náhradu za Zinedina Zidana. Nedvěd byl vrcholnou hvězdou italské ligy. V Juve navíc ještě vyrostl, v roce 2003 vyhrál Zlatý míč a stal se legendou klubu. Nyní je jeho viceprezidentem.

2.Tomáš Rosický

Sparta Praha - Borussia Dortmund - 2001: 500 milionů

Malý Mozart zachránil Spartu před krachem, k němuž ho přiblížilo hospodaření slovenských majitelů. Vlastimil Košťál, známý frontman českého fotbalu, který ji od nich koupil, se holedbal, jak Spartu ozdravil. Jenže kdyby neměl v kádru hubeného kluka z Proseku, nepovedlo by se mu to.

3.Petr Čech

Stade Rennes - Chelsea - 2004: 420 milionů

Mladý brankář udělal mezikrok ve Francii, kde se otrkal po odchodu ze Sparty, a zamířil na prestižní adresu. Hned v prvním roce v Chelsea trhal rekordy Premier League v neprůstřelnosti. Nakonec s klubem vyhrál úplně všechno: Ligu mistrů, Premier League, Evropskou ligu, Anglický pohár...

Tomáš Rosický prožil s Janem Kollerem v Dortmundu úspěšné období.

Tomáš Rosický prožil s Janem Kollerem v Dortmundu úspěšné období.

4.Jan Koller

Anderlecht Brusel - Borussia Dortmund - 2001: 400 milionů

Dvoumetrový střelec zažil pohádkovou kariéru a přestup do Dortmundu byl jedním z jejích vrcholů. S Borussií vyhrál mistrovský titul a i v Německu ukázal, jak Sparta prohloupila, když ho jako mladíka nechala pláchnout do Belgie.

Marek Jankulovski vyhrál s AC Milán v roce 2007 Ligu mistrů.

Marek Jankulovski vyhrál s AC Milán v roce 2007 Ligu mistrů.

5.Marek Jankulovski

Udinese Calcio - AC Milán - 2005: 380 milionů

Býval útočným záložníkem, ale trenér reprezentace Karel Brückner z něj udělal obránce - a tím pádem světového hráče. Proto se Jankulovski dostal do velkého AC Milán, s nímž vyhrál Ligu mistrů.

6.Petr Čech

Chelsea - Arsenal - 2015: 380 milionů

V Chelsea už nebyl jedničkou, to se mu nelíbilo. Pro klub však udělal tolik, že ho manažer Jose Mourinho pustil k jednomu z úhlavních rivalů, do Arsenalu.

7.Tomáš Rosický

Borussia Dortmund - Arsenal - 2006: 330 milionů

Na přestup z Dortmundu, tehdy klubu v problémech, dlouho čekal. Majitelé Borussie českou hvězdu dali dokonce do zástavy kvůli dluhům. Nakonec se však Rosický dočkal. V Arsenalu strávil deset let.

8.Matěj Vydra

Watford FC - Derby County - 2016: 320 milionů

V roce 2013 získal cenu pro nejlepšího hráče druhé anglické ligy. Od té doby se čeká, kdy na Ostrovech výrazně prorazí. Nepomohl mu však ani velký přestup za velké peníze. Vydra nyní není ani členem národního mužstva.

9.Tomáš Řepka

AC Fiorentina - West Ham United - 2001: 300 milionů

Kladiváři z Londýna potřebovali drsňáka do obrany. Řepka se jim vyplatil. Stal se idolem přes mraky vyloučení i disciplinárních prohřešků. Když se s West Hamem loučil, zažil nekončící ovace.

10.Milan Baroš

FC Liverpool - Aston Villa - 2005: 280 milionů

Rok poté, co se v Portugalsku 2004 stal nejlepším střelcem mistrovství Evropy, vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů. Jenže hned v létě odešel do Aston Villy. Byl to krok zpět.

Fotogalerie

Komentáře