Krutá realita chudoby: Mentálně postiženého syna musí držet zavřeného v kleci

 •   15:25
 • diskuse

Devatenáctiletý Yin Xinzhao žije v Číně v absolutní chudobě s těžkou duševní poruchou. Protože jeho rodiče nemají peníze na léčbu, museli ho zavřít do klece. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Život hluboko pod hranicí chudoby je složitý i pro naprosto zdravého člověka. O to krutější je realita pro člověka postiženého. To je případ i mladého Číňana Yin Xinzhao. Ten se narodil chudým farmářům a když u něj propukla těžká duševní porucha, museli se jeho rodiče, kteří nemají peníze na léčbu, uchýlit ke drastickému kroku. Aby jejich syn neublížil sobě ani svému okolí, drží ho permanentně zavřeného v kleci.

Mnoho čínských farmářů v odlehlých koutech země žije v absolutní chudobě. Nemají ve svých chatrných domovech elektrický proud a jedí jen to, co si sami vypěstují. Jejich život rozhodně není procházka růžovým sadem. Ještě horší osud v těchto podmínkách mají ti, kteří jsou určitým způsobem postižení.Devatenáctiletý Yin Xinzhao se narodil do nuzných podmínek ve vesnici Liuping na severozápadě Číny. V osmi letech se při něhodě silně uhodil do hlavy a propukla u něj těžká forma schizofrenie. Chlapec trpí děsivými bludy, propuká v záchvaty nekontrolovatelného vzteku a často není schopen vnímat realitu.

Protože Yinovi rodiče nemají peníze na jeho léčbu, museli přistoupit k drastickému řešení. Aby jejich postižený syn během svých záchvatů neudělal nice jak sobě, tak nikomu ve svém okolí, je permanentně zavřen v kleci původně určené k přepravě zvířat, která je umístěna ve stodole. Jídlo a vodu dostává od rodičů skrz mříže.

Lidé z Yinovy vesnice mají i přesto z chlapce strach. Stodole, kde je umístěna jeho klec se obloukem vyhýbají, neboť se z ní často ozývají nelidské skřeky, které chlapec během svých záchvatů vydává. Pomoci se mu rozhodl jeho o rok starší bratranec Xi Wei, který bydlí v nedaléekém městečku.

Xi Wei řekl o osudu svého bratrance novinářům, kteří pořídili fotografie jeho ztísněného života. Těch si všiml jeden z místních podnikatelů, kterému se chlapce zželelo a rozhodl se, že zaplatí jeho léčbu v psychiatrické léčebně, kde věří, že mu bude pomoženo. I přes to, že se s ním osud nemazlil má teď Yin naději na to, žít opět důstojným životem.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:25 3. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  26
 • Super
  15
 • Cože
  14
 • Trapas
  12
 • Haha
  11
 • Sladký
  10


Komentáře