Paroubkův návrat? Za vším je Rath, míní politolog Trávníček

Za návratem Jiřího Paroubka do politiky by mohl stát David Rath. | foto: Profimedia.cz

Bývalý premiér je zpět! Jiří Paroubek opět hájí barvy ČSSD a i přesto, že své angažmá nazývá „pouhou morální podporou“, tak se bezpochyby jedná o jeden z největších politických comebacků posledních let. Politolog Matěj Trávníček exkluzivně pro Expres.cz poodhaluje, kdo za tímto návratem vlastně stojí. Proč bude Paroubek vykonávat svou funkci v městě, se kterým nemá nic společného?

Jiří Paroubek, někdejší předseda ČSSD, se vrací do „své“ strany po dlouhých šesti letech. Působit by měl jako řadový člen v Cerhenicích na Kolínsku.„Vyplnil už přihlášku,“ potvrdil už médiím předseda kolínských sociálních demokratů Marek Semerád. Jak se na jeho návrat dívá politolog Matěj Trávníček? Něco na velkém comebacku jaksi nesedí...

„Jiří Paroubek je homo politicus. Politiku dělal snad celý dospělý život a jen těžko si lze představit, že ho najednou přestane bavit,“ komentuje velký návrat Jiřího Paroubka politolog Matěj Trávníček.

Podle politologa Trávníčka je ale velmi zvláštní, že Jiří Paroubek míří zrovna tam, kam míří. „S tím místem nemá asi nic společného,“ míní politolog Trávníček. No, ale nějaký důvod Paroubkova působení na Kolínsku se přece jen najde...

„Stranu tam vede Marek Semerád, někdejší pravá ruka Davida Ratha,“ říká Matěj Trávníček.

Přátelství Jiřího Paroubka a Davida Ratha je všeobecně známé. Když čtyřiašedesátiletý matador končil v čele ČSSD, tak jako svého nástupce doporučil právě doktora, který je kvůli nechvalně proslulé korupční aféře u soudu jako doma.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:51 16. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  13
 • Sladký
  12
 • Tvl
  11
 • Super
  10
 • Cože
  9
 • Trapas
  9


Komentáře